Áčko zaznamenalo první porážku v sezóně na palubovce Kyjova, kdy třebíčským nevyšla především první půlka. V neděli si áčko naopak v domácím prostředí spravilo chuť vítězstvím nad Hodonínem. Příští sobotu (17. 11.) čeká A-tým od 18:30 dohrávka proti béčku Žďáru nad Sázavou.

Jiskra Kyjov - TJ Třebíč 71:57

Body a sestava: Sladký 13, Špaček 12, Vrtal 12, Janík 6, Pavlas 4, Čermák 3, Černý D. 3, Černý R. 2, Diviš 2, Cejpek, Ferdan.

V sobotní večer cestovali třebíčští na palubovku ambiciózního Kyjova. Domácí Kyjov s touhou vrátit třebíčským semifinálové vyřazení vletěl do utkání ve velkém stylu. Třebíčští svým "lážo plážo" přístupem byli oproti soupeři všude o krok (možná i o dva) později, doskok neexistoval, a když k tomu Kyjov trefil za 1. čtvrtinu 7 trojek, tak hned třebíčští po první čtvrtině ztráceli 12 bodů (25:13).

Ve druhé čtvrtině pokračovalo trápení třebíčských. Sebevědomě hrající Kyjov využíval nepřesností třebíčského týmu a navýšil svůj náskok o dalších 12 bodů (45:21). V poslední vteřině první půlky ještě došlo v souboji o míč k nepříjemnému střetu, kdy následně musel být Radim Černý odvezen sanitkou na vyšetření do nemocnice.

Od druhé poloviny utkání začali třebíčští hrát svoji hru, kdy přitlačili v obraně, zlepšili doskok, rázem se svému soupeři vyrovnali a stáhli tři body z náskoku. (58:37) Ve čtvrté čtvrtině Třebíč ještě zvýšila obrátky a bod po bodu ukrajovala z náskoku. Bohužel 4 minuty před koncem, kdy to bylo "pouze" o 10 se třebíčští vlastní nedisciplinovaností připravili o míč, Kyjov trefil trojku a utkání se už po zbytek zápasu dohrávalo.

Třebíčští si tak připsali první facku v sezóně, kdy zaslouženě prohráli.

TJ Třebíč - Sokol Hodonín 102:58

Body a sestava: Vrtal 32, Sladký 20, Pavlas 14, Čermák 9, Černý D. 9, Janík 9, Špaček 6, Diviš 3, Černý R.

Nedělní domácí utkání s nováčkem soutěže z Hodonína začalo díky technickým potížím s časomírou o 15 min později. Třebíčští nastoupili bez Kuby Cejpka, který šetřil zraněný kotník z úvodu sezóny, naopak Radim Černý se nešetřil.

Vstup do utkání vyšel o něco lépe než v Kyjově, ale díry a nedůraz v obraně byly stále velké, kdy si třebíčští nechali za první čtvrtinu nasázet 5 trojek. Naštěstí úvodní přestřelku vyhráli domácí 31:24.

Druhá čtvrtina pokračovala v podobném duchu jako úvodní desetiminutovka. Sympaticky bojující Hodonín se prezentoval rychlým přechodem, který se ne vždy dařil třebíčským zastavit. Proto svůj náskok domácí navýšili pouze o 6 bodů (54:42).

Stejně jako v Kyjově, tak i v nedělním utkání třebíčští po přestávce přitvrdili, zrychlili, začali hrát svoji hru a především díky šňůře 20:2 navýšili svoje vedení na 32 bodů (80:48). Do poslední čtvrtiny šli třebíčští s cílem atakovat populární stovku. To se nakonec minutu před koncem po trojkové střele Hezouna podařilo a třebíčský tým tak dokráčel k jasnému vítězství.