Bohužel třebíčským basketbalistům poslední zápasy sezóny nevyšly a v obou finálových zápasech s Žabinami prohráli. A-tým TJ Třebíč se tak v sezóně 2017/2018 umístil na konečném druhém místě!

TJ Třebíč - SK Žabovřesky 62:92

» statistika a komentář

Body a sestava: Čermák 11, Pavlas 10, Cejpek 8, Janík 8, Sladký 7, Diviš 6, Špaček 6, Černý D. 3, Vrtal 3, Černý R., Ferdan.

Vstup do finálového utkání před zaplněnou halou v Třebíči vyšel lépe Žabinám a už ve 4. minutě si hosté vybudovali náskok 10 bodů (6:16). Po timeoutu Třebíče se na chvíli podařilo zastavit nápor Žabin, ale i tak po 1. čtvrtině měli třebíčští manko 8 bodů (18:26). Ve 13. minutě se třebíčští ještě dostali na rozdíl dvou košů, ale to bylo ze strany domácích vše a v pohodě hrající Žabiny navyšovaly svůj náskok až na poločasových 17 bodů (32:49).

Do třetí části prvního utkání šli třebíčští s cílem co nejvíc umazat z náskoku hostů. To se částečně dařilo do 26. minuty, pak přišla šňůra 9 bodů v řadě, náskok Žabin se vyhoupl přes 20 bodů a domácí hráči zápas v hlavách prohráli. Zbytek zápasu už se jen dohrával a Žabiny dokázaly svůj náskok navýšit až na hrůzostrašných 30 bodů, což do odvety třebíčským sebralo téměř veškeré naděje...

SK Žabovřesky - TJ Třebíč 73:40

Body a sestava: Vrtal 13, Pavlas 6, Sladký 6, Čermák 4, Ferdan 4, Černý R. 2, Janík 2, Špaček 2, Černý D. 1, Cejpek, Diviš.

V hale Rosnička vyšel vstup do zápasu lépe třebíčským, když v 5. minutě hosté z Třebíče vedli 1:7. Jenže to bylo ze strany třebíčských vše a do konce utkání už dominoval tým Žabin, který mohl zaslouženě oslavit vítězství v soutěži a postup do druhé ligy.

Škoda, že třebíčskému týmu v posledních zápasech chyběla fyzička a nenavázal na obranu a hru na útočné polovině, kterou předváděl v základní části. Bohužel absence tréninku se projevila, jelikož se díky marodce řešilo víc jak se dát zdravotně do pořádku...ale i tak to byla sezóna úspěšná a jen tomu chyběla ta třešnička v podobě vítězství. Tak snad za rok! :-)

V neposlední řadě áčko děkuje všem svým fanouškům za podporu v sezóně 2017/2018!