Třebíčské áčko zvládlo další dva zápasy s týmy ze spodní části tabulky, protáhlo šňůru vítězných utkáních v řadě na číslo 14 a posunulo se do čela tabulky. Za 14 dní třebíčští vyráží k posledním utkáním základní části, a to na palubovky Kyjova a Uherského Brodu.

SKB Černovice - TJ Třebíč 64:78

Body a sestava: Vrtal 22, Sladký 13, Špaček 12, Černý R. 9, Janík 8, Pavlas 6, Černý D. 5, Cejpek 3, Diviš.

K dohrávce do Brna třebíčští odcestovali bez horala Čermáka a zraněného Ferdana. Vstup do utkání se vyvedl a díky rychlému přechodu třebíčští ve 4. minutě vedli 2:7. Jenže domácí se díky 11 bodům v řadě velmi rychle vrátili do utkání a na chvíli se dostali i do vedení, ale závěr první čtvrtky už byl v režii hostující Třebíče (16:20). Ve druhé čtvrtině pokračovala hra plná nepřesností. Třebíčští se ne a ne trefit, Daniel Černý si zlomil ruku a až v 19. minutě dokázali třebíčští díky šňůře 9 bodů odskočit na poločasových 29:39.

Třetí čtvrtina byla tragická. Hosté z Třebíče neproměňovali šoupáky a i v obraně bylo více děr než v ementálu, tak domácí Černovice stáhly náskok třebíčských na dva body (54:56). Ve čtvrté čtvrtině už domácí fyzicky odpadli a třebíčští svého soupeře díky rychlému protiútoku definitivně zlomili a do Třebíče si odvezli utrápené vítězství.

TJ Třebíč - ASK Blansko 83:59

Body a sestava: Vrtal 18, Cejpek 16, Sladký 16, Špaček 9, Janík 8, Diviš 7, Pavlas 5, Černý R. 4.

Do nedělního utkání vstoupili lépe hosté z Blanska když ve 4. minutě vedli 5:11. Domácí sice do konce čtvrtiny skóre otočili (17:14), ale pořád to bylo trápení z předešlého dne. Ani ve druhé čtvrtině nepřišel zlom, hra stále byla neurovnaná, střelba se nedařila a v obraně to skřípalo. Třebíčští i tak o poločase vedli 39:35.

Až v polovině třetí čtvrtiny, kdy se Blansko dostalo na dostřel jednoho koše se to zlomilo. Třebíčští zpřesnili obranu, začala se dařit střelba, bojující hosté přestali stíhat rychlé protiútoky domácích a Třebíč tak navýšila vedení na 13 bodů po třech čtvrtinách (61:48). Ve čtvrté čtvrtině domácí pokračovali tak, jak končili čtvrtku třetí, a dokráčeli tak pro pohodové vítězství o 24 bodů.

Třebíč tak splnila cíl dalších dvou výher a na zájezd do Kyjova a Uherského Brodu pojede s cílem udržet co nejvýhodnější pozici do play-off...jen tak dál!