Třebíčské áčko i v novém roce pokračuje ve spanilé jízdě a na domácí palubovce si připsalo osmé a deváté vítězství v řadě. Za 14 dní se třebíčští po delší době podívají na brněnské palubovky. V sobotu áčko cestuje na legendární Morendu, kde narazí na silné Husovice, a v neděli se představí na palubovce Černovic.

TJ Třebíč - Sokol Šlapanice B 89:74

» statistika a komentář

Body a sestava: Cejpek 22, Černý R. 15, Sladký 14, Špaček 14, Černý D. 13, Čermák 9, Ferdan 2, Diviš, Pavlas.

V prvním zápase nového roku přivítali třebíčští na domácí palubovce rezervu Šlapanic a třebíčští jim chtěli vrátit porážku z října. Třebíč nastoupila v okleštěné sestavě. Kromě dlouhodobě zraněných chyběli pro tento víkend i dva hráči ze základní rotace, a to nemocný Vrtal a studující Janík. Vstup do utkání se domácím vyvedl a po třech minutách to bylo 7:0, ale hosté ze Šlapanic se rychle oklepali a vrátili se zpátky do hry. Jenže v 7. a 9. minutě přišly dvě třebíčské šňůry 9:0 a Třebíč si tak vybudovala rozhodující náskok a po první čtvrtině vedla 31:15. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná, když koš na jedné straně střídal koš na druhé straně (45:29).

Třetí čtvrtina byla nejhorší pasáží z pohledu třebíčských. Domácím to přestalo běhat a obrana byla děravá jak ementál, a tak hostující Šlapanice po zásluze stáhli náskok třebíčských o 5 bodů (67:56). Začátek čtvrté čtvrtiny byl pořád špatný, což mělo za následek, že se hostující celek dostal pět minut před koncem na dostřel šesti bodů. Třebíč se ale probrala zavčas a šňůrou 7 bodů v řadě nepřipustila žádné komplikace a dokráčela si pro osmé vítězství v řadě!

TJ Třebíč - SK Žabovřesky 72:65

Body a sestava: Cejpek 25, Sladký 15, Špaček 12, Pavlas 10, Černý D. 8, Černý R. 2, Diviš, Ferdan.

V neděli do Třebíče přijel lídr tabulky z brněnských Žabin. Problémy s kolenem do zápasu nepustily kapitána Čermáka, a tak na perimetr zbyli jen 4 hráči. První tři minuty utkání byly vyrovnané, ale pak se Žabiny urvaly na rozdíl 6 bodů, na který třebíčští zareagovali 7 body v řadě. Bohužel poslední minuta a půl patřila hostujícímu celku a ten si odnesl náskok tří bodů po první čtvrtině (20:23). V úvodu druhé čtvrtiny si Žabiny vybudovaly náskok 9 bodů a s třebíčským týmem to už nevypadalo dobře, ale domácí utáhli šroubky v obraně a bod po bodu ukrajovali z náskoku. Do konce druhé čtvrtiny třebíčští stáhli náskok soupeře na pouhé dva body (34:36).

Třetí čtvrtina byla ještě víc vyrovnaná než druhá. Na obou stranách dominovaly obrany, ale přesto o jeden bod byli třebíčští lepší a opět ukrojili bodík z náskoku Žabin (48:49). Čtvrtá čtvrtina začala přetahovanou o každý bod, ale úsek mezi 35. až 37. minutou patřil třebíčskému týmu, který si šňůrou 10:2 vybudoval rozhodující náskok 7 bodů. Náskok už třebíčští nepustili a díky dobrým TH v posledních dvou minutách dokráčeli pro deváté vítězství v řadě.

Třebíčský tým ukázal charakter a i bez důležitých hráčů základní rotace opět předvedl skvělý kolektivní výkon! Jen tak dál!