Basketbalisté zvládli obě domácí derby

Venkovní vítězství potvrdili. Třebíčští basketbalisté na domácí palubovce navázali na výhru ze Zlína v úvodním dvojzápase nové sezony. Svěřenci Vladimíra Smitala nejdříve ve třetím kole oblastního přeboru zdolali rezervu Žďáru nad Sázavou a poté otočili i duel s B-týmem jihlavské Vysočiny.

TŘEBÍČ - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU B 59:55

Domácím vyšel začátek zápasu na výbornou. Třebíč si precizní obranou a rychlými protiútoky vypracovala pohodlný náskok osmi bodů. Jenže pak začali dotahovat hosté a snížili manko na rozdíl jediného bodu. Druhá čtvrtina se nesla ve znamení přetahované, avšak vítězně z toho vyšli hostitelé, kteří po poločase vedli 30:26. Žďár se dostal do vedení ve třetí čtvrtce a náskok zkraje čtvrté desetiminutovky zvýraznil a vedl o osm bodů. Třebíčští pak zahájili obrat a dvěma trojkami v závěru strhli vítězství na svou stranu.

TŘEBÍČ - VYSOČINA B 62:55

Vstup do druhého krajského derby Třebíčští zaspali a prohrávali už o deset bodů. Hráči TJ však stačili nepříznivý stav otočit ještě do konce úvodní části. Ve druhé čtvrtině domácí zvýšili už na osm bodů, jenže tentokrát otáčela stav pro změnu Jihlava, která po polovině zápasu vedla 29:28. Domácí od třetí čtvrtiny zlepšili obranu a začali dominovat pod oběma koši. Výsledkem byl obrat znamenající druhé vítězství.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník