Třebíč ovládla obě derby

Třebíč potvrdila dobrý vstup do sezóny i v prvních domácích utkáních, kdy třebíčští dokázali udolat své krajské rivaly ze Žďáru nad Sázavou a Jihlavy. Třebíčští se tak po 4. kolech drží v horních patrech tabulky a za 14 dní je čeká výjezd na palubovku dosud neporaženého Kyjova a posílené Tesly Brno.

TJ Třebíč - BK Žďár nad Sázavou B 59:55

Body a sestava: Špaček 16, Janík 11, Čermák 10, Vrtal 10, Sladký 7, Černý D. 2, Černý R. 2, Vérosta 1, Cejpek, Diviš, Janků.

Jak se skončilo ve Zlíně, tak se začalo doma se Žďárem, kdy precizní obrana, rychlé protiútoky a dobrá práce našich habánů pod košem vedla ke stavu 12:4 po pěti minutách. Bohužel domácí to uspalo a do konce 1. čtvrtiny střílel koše pouze Žďár. Ve druhé čtvrtině se skóre přelévalo ze strany na stranu, ale ke konci první půlky domácí dokázali přitlačit a mohlo je hřát poločasové vedení 30:26.

Jenže před třebíčským týmem obávaná třetí čtvrtina a obavy se potvrdily. Žďár utáhl šroubky v obraně a třebíčští začali chybovat. Zbytečné ztráty, chytrá hra soupeře v útoku, to vše vedlo k otočení skóre ve prospěch Žďáru nad Sázavou. Ospalý výkon pokračoval ještě první dvě minuty čtvrtého kvartálu kdy to bylo -8. Pak se Třebíč nastartovala a hnána skvělým publikem převzala otěže zápasu do svých rukou a trojkou dvě minuty před koncem si vzala vedení zpět. Poslední minutu domácí doházeli šestkami a vzápětí mohli slavit cenné vítězství nad rivalem ze Žďáru.

TJ Třebíč - BC Vysočina B 62:55

Body a sestava: Cejpek 17, Vrtal 16, Janík 9, Čermák 8, Sladký 7, Ferdan 2, Janků 2, Černý R. 1, Černý D., Špaček.

Po vítězné písničce čekal na třebíčské basketbalisty další těžký oříšek v podobě rezervy prvoligové Jihlavy. Vstup do utkání byl katastrofický. Šest odehraných minut a Třebíč tekla 1:11, jenže prostřídání sestavy se vyvedlo excelentně a do konce první čtvrtky to bylo 16:12. Během první minuty ve druhé čtvrtině se skóre dostalo až na +8, pak ale Jihlava zabrala a po třebíčských nepřesnostech se vrátila zpět do zápasu a dokonce si uzmula poločasové vedení.

Od třetí čtvrtiny Třebíč byla lepší v obraně, působila víc bojovně a pod oběma koši dominovali třebíčské věže, které dostávali dobré nahrávky z perimetru. I když v posledních dvou minutách přišlo pár nepřesností, tak Třebíč v klidu dokráčela pro další vítězství! Škoda spousty neproměněných tutovek, vítězství by mohlo být výraznější.

Tým o víkendu ukázal velkou soudržnost a bojovnost, jen tak dál!