Na Žabinách prohra v koncovce

O víkendu třebíčské hráče čekal jen jeden zápas, a to nedělní v hale Rosnička proti místní rezervě druholigových Žabovřesek. Cíl oplatit porážku z domácí palubovky se vůbec nevyvedl. Reparát může Třebíč složit za 14 dní v důležitých domácích zápasech proti Slovanu Černá Pole a SKB Černovice.

SK Žabovřesky B - TJ Třebíč 56:52

Body a sestava: Čermák 17, Svoboda Jar. 7, Vrtal 6, Černý D. 5, Špaček 5, Janík 4, Šárka 2, Vérosta 2, Černý R. 1, Ferdan 1.

Do zasněženého Brna se vydaly tři posádky. Mezi chybějícími byli Janků (pilně se vzdělával), Diviš (pilně pracoval), Cejpek (pilně chránil naši vlast) a Babák (pilně lyžoval). K chybějícím se ve druhé čtvrtce přiřadil Janík, který si zvrtl kotník.

Ale popořádku, vstup do zápasu byl takový neslaný, nemastný. Hned od úvodních vteřin jsme se tempem hry přizpůsobili soupeři. Vlastně celý první poločas jsme hráli tempem, které určoval soupeř. Klasická přetahovaná každý chvilku tahá pilku, a proto byl poločasový výsledek 29:26 pro Žabiny.

Nejlepší pasáž začala po změně stran, kdy jsme zpřesnili útok, trochu víc šlápli v obraně a i nějaký ten rychlý brejk se nám povedl. Ještě ve 4. minutě poslední čtvrtky jsme vedli o 9 bodů a soupeře měli na lopatě, jenže…pak jsme se vrátili opět k tomu, co nefungovalo, soupeř rychle dotahoval a tři minuty před koncem byl odpískán pátý faul (který NEBYL) Špajdy, následná TCH a místo rychlého protiútoku bylo po 3 TH srovnáno.

Žabiny po vyhození z boku trefili rychlou dvojku a z +3 během 15 vteřin bylo -2. Následný náš útok se nevyvedl, inkasovali jsme trojku a už nepomohli ani taktické fauly. Závěr jsme nezvládli...