Béčko pokračovalo ve venkovní šňůře zápasů na hřištích Vyškova a Kyjova. Víkendový zájezd třebíčských borců skončil vítězstvím jen v sobotním zápase na palubovce Vyškova. Bohužel nedělní ráno a odpoledne v Kyjově skončilo porážkou třebíčského béčka.

BK Vyškov B - TJ Třebíč B 73:84

Body a sestava: Janík 22, Tesař 15, Kissler 11, Černý R. 10, Podolský 9, Skála 8, Mifka 5, Svoboda R. 4.

Ve Vyškově nás čekal jeden z papírově lehčích soupeřů, ale soupeř, který nás loni (ještě v dresu VelMezu) v neděli v lehce indisponovaném stavu připravil porážkou o vítězství v celé soutěži. V hale se sice nezměnil rozhodčí, nudné publikum ani odpaďák v rohu, co se ale změnilo byl přístup hostů, kteří za nepříznivého stavu 6:0 zabrali a nedali celý zápas domácím šanci.

Zápas jsme ovládali od třetí minuty. Domácí nestíhali zpět do obrany a většinu času bránili stažení v šestce. Do listiny střelců se zapsali všichni. Více se hrálo kolem trojky a nebýt střel na měsíc, tak jsme vyhráli snad o 70 bodů. Odveta Mifka vs. Prezident se nekonala, proslýchá se, že místní šedesátník po loňském bloku ukončil kariéru. Poslední čtvrtina se táhla jak silnice do Kyjova...Výhře zdar!

Jiskra Kyjov B - TJ Třebíč B 75:47

Body a sestava: Janík 14, Černý R. 12, Hanáček 11, Svoboda R. 7, Kissler 2, Tesař 1, Mifka, Skála.

Po vítězném zápase jsme se ubytovali v Kyjově a s vědomím, že máme víc než 13 hodin do zápasu jsme vyrazili na večeři. Bohužel tam měli kýbl za 350 a tím pádem bylo dopředu jasný, že právě tam prohrajeme nedělní zápas. Co čert nechtěl, tak kýble měli i na diskotéce, kde se to neslo v duchu devadesátek. I naše nedělní hra vypadala, jak v roce 92, drželi jsme se jen do patnácté minuty než domácí provedli trojkovou smršť.

Za zmínku jen stojí mávající scénka do kamery a že se nám podařilo odjet v plném počtu domů. Za 14 dní vyrážíme k nedělnímu zápasu do Slavičína, kde se pokusíme vrátit na vítěznou vlnu.