Céčko odehrálo dvě domácí utkání proti soupeřům ze Slavičína a Kroměříže. V sobotu si třebíčský tým připsal první vítězství v sezóně, naopak v neděli musel zkousnout porážku o 50 bodů.

TJ Třebíč C - SK Slavičín 58:55

» statistika a komentář

Body a sestava: Skála 22, Lenikus 11, Hospůdka 10, Vinkler 6, Nováček 5, Prodělal jun. 4, Bulíček, Chovan, Mahdalík, Vidlák.

Sobotní zápas odehrálo céčko na domácí palubovce proti Slavičínu. Na tohoto soupeře si třebíčští vzhledem k loňské výhře věřili, ale Slavičín překvapil novými tvářemi, a tak třebíčští nevěděli co od soupeře očekávat.

Samotné utkání bylo v první čtvrtině velmi vyrovnané, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. V útoku domácí tým předváděl dobrý týmový výkon, ale v obraně i přes vedení v první čtvrtině lehce zaostával (17:16).

Do druhé čtvrtiny vstoupil naopak lépe tým ze Slavičína, kterému se podařilo odskočit na vedení o 7 bodů. Toho se však třebíčští nezalekli, zejména začalo řádit duo Lenikus a Skála, kteří se postarali o 15 bodů v této čtvrtině (34:31).

Třetí čtvrtina kopírovala víceméně tu první, kdy si vedení nedokázal ani jeden z týmu déle udržet, avšak i díky týmové hře a zlepšené obraně byl domácí tým stále ve vedení a čtvrtinu o jeden bod vyhrál (47:43.

Do poslední čtvrtiny dal početný tým ze Slavičína vše, co mohl. Daleko lépe bránil, využíval rychlé protiútoky a na pár minut zkusil pressing po celém hřišti. To způsobilo třebíčským hráčům ze začátku problémy, kdy docházelo ke zbytečným a hloupým ztrátám.

Frustrace z potencionální porážky byla na domácích hráčích znát, ale po taktickém timeoutu trenéra Prodělala se domácí uklidnili a tlak hostujícího týmu zvládli. Slavičínu nakonec nezbylo nic jiného než v posledních vteřinách faulovat.

To už však i čas hrál proti nim a po úmyslném faulu na Skálu a následném úspěšném trestném hodu, bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. Sobotní zápas tak dopadl poprvé v sezóně pro třebíčské céčko úspěšně.

Mezi nejlepší hráče utkání pak lze zařadit Aleše Skálu, autora 22 bodů, dále výborně hrajícího Tondu Lenikuse, který podržel tým 11 body a mladého Štěpána Hospůdku, který si připsal na konto 10 bodů.

Svůj zejména obranný potenciál naplno projevil Vilda Prodělal junior, který v důležitých momentech zápasu nepustil soupeře podkoš a jejich snahy o zakončení bez větších problémů zblokoval.

TJ Třebíč C - Slavia Kroměříž B 38:88

Body a sestava: Chovan 16, Prodělal jun. 7, Nováček 6, Hospůdka 4, Lenikus 2, Mahdalík 2, Malena 1, Bayarmagnai, Bulíček, Gruber, Veselý.

Na nedělní zápas do Třebíče přijela Kroměříž. Ta se netají ambicemi postupu do Jihomoravské ligy, a tak do každých zápasů dává stoprocentní výkon. Na tento zápas byli z důvodu nemoci omluveni domácí hráči Skála a Vidlák, proto dostali prostor hráči ze širší soupisky.

Kroměříž od začátku utkání až do jeho konce presovala přes celé hřiště, což opět působilo v řadách domácích paniku a mnoho ztrát. Na útočné polovině byl tlak na třebíčské znát ještě víc, kdy docházelo ke špatně voleným střelám či nájezdům. Proto když bylo skóre na konci první čtvrtiny 7:27, všichni se začali obávat, aby utkání nedopadlo jako v Kyjově.

Obavy byly o to vyšší, když se ve druhé čtvrtině podařilo dát pouze dva body, oproti hostujícím 22 (9:49). Soupeř v dalším průběhu ze svých obranných ambicí upustil a třebíčští tak měli šanci vydechnout a něco předvést a nakonec třebíčští čtvrtinu prohráli o 10 bodů (22:72).

Poslední čtvrtina pak skončila nerozhodně 16:16, ale i tak na konci utkání svítilo na tabuli nemilosrdné skóre 38:88 pro hostující Kroměříž.

Kromě špatné úspěšnosti trestných hodů (27 %) je třeba zmínit kariérní výkon Tomáše Chovana, který zatížil konto soupeře 16 body.

Další utkání odehraje céčko až v lednu na domácí palubovce proti týmu Kyjova.