5 minut bojovnosti na vítězství nestačí

Týden po neúspěšném výjezdu do Zlína a Kroměříže čekal třebíčské basketbalisty v dohrávaném utkání tým SK Žabovřesky B. Bohužel domácí před slušně zaplněnou halou nepodali vůbec dobrý výkon, ze zápasu odešli poraženi a dál se topí ve spodních vodách tabulky.

TJ Třebíč - SK Žabovřesky B 70:72 statistika a komentář

Body a sestava: Svoboda Jar. 16, Čermák 11, Černý D. 11, Vrtal 11, Diviš 6, Černý R. 5, Špaček 5, Sladký 3, Vérosta 2, Šárka.

Vstup od utkání se nesl v hodně nepřesnostech na obou stranách, ale tedy především na straně domácích. Neproměněné šoupáky, nepřesné přihrávky, hloupé ztráty, snad jen ta obrana krapet fungovala. Stejná hra jako na začátku pokračovala i ve druhé čtvrtce. Naštěstí pro domácí i hosté ze Žabin se trápili a tak poločas skončil 30:32.

Poločasová porada byla na nic. Nic se nezměnilo, jen soupeř zlepšil koncentraci a díky ní si budoval bod po bodíku větší náskok. Když to bylo 5 minut před koncem čtvrtý čtvrtiny o 11 pro Žabiny, tak domácí poprvé v zápase začali bojovat a jezdit po zadku. Svoji bojovností, taktickými fauly a bouřícím publikem se v infarktové poslední minutě dostali z -7 na vyrovnaný stav, jenže necelé tři vteřiny před koncem přišel zbytečný faul na borce, který byl v koncích a ten oba své trestné hody proměnil. Bohužel střela za tři v poslední vteřině utkání se neujala a tak domácí odešli z palubovky jako poražení.

Až bude bojovnost od začátku utkání a pochopíme, že basketbal hraje pět lidí, musíme hrát kolektivně a nemusíme po první přihrávce v páté vteřině útoku střílet jen abychom si nahonili osobní statistiky, tak budeme vyhrávat. Snad už 12. - 13. 12. proti Tesle a Kyjovu.