Závěr základní části se nepovedl

Konec základní části nepatřil mezi nejvydařenější. Třebíčští basketbalisté v nekompletní sestavě museli skousnout dvě porážky. Play-off začíná za 14 dní a už teď je jisté, že Třebíč začne na domácí palubovce v sobotu 21. 3. 2015. Nejpravděpodobnějším soupeřem bude BK Žďár nad Sázavou B. Jedná se tedy o velmi dobrého a nepříjemného soupeře. Hodnocení víkendu najdete níže, bohužel statistiky se zatoulaly a budou doplněny později.

Tesla Brno - TJ Třebíč 73:58 statistika a komentář

Body a sestava: Černý D. 13, Milota 9, Cejpek 8, Jančář 8, Diviš 6, Špaček 5, Šárka 4, Balko 2, Svoboda Jan 2, Černý R. 1.

K předposlednímu zápasu základní části jsme se vydali do Brna na rozjetou Teslu, která bojovala ještě o postup do play-off. Po rozpačité cestě, lehkém bloudění, kdy nás zklamala GPSka na zadním sedadle jsme dorazili do místního plavečáku, kde nás tradičně přivítal smrad z chlóru, strašný teplo a vlhko. K tomu všemu jsme byli lehce oslabeni o dva podkošáky (Janků, Svoboda), jednoho křídelníka (Gruber) a jednoho rozehrávače (Čermák).

Kupodivu vstup do zápasu nám vyšel a dostali jsme se do mírného vedení. Jenže to netrvalo dlouho a Tesla ještě do konce první čtvrtiny skóre překlopila na svoji stranu. Vstup do druhé čtvrtky nám opět vyšel a pomalu jsme díky trojkám a rychlým protiútokům stahovali bod po bodíku. Pak nastal zlom a my jsme úplně vypadli ze hry v útoku. I když obrana nebyla úplně nejhorší, tak hráčům Tesly tam spadlo vše, ať už to byl vrh z nouze nebo trojka s rukou v xichtě o desku.

Po zbytek zápasu ani k žádnému dramatu nedošlo. Tesla si udržovala vedení kolem 12 bodů, jednu chvíli to bylo i o víc než dvacet, ale v posledních 3 minutách hry jsme stáhli na konečných 73:58. Bohužel ve druhé čtvrtině se opět zranil náš "running man" Balko...

TJ Sokol BC Boskovice - TJ Třebíč 94:67 statistika a komentář

Body a sestava: Černý D. 18, Milota 16, Šárka 15, Špaček 6, Cejpek 4, Černý R. 4, Diviš 2, Svoboda Jan 2.

Brzké nedělní ráno a my jsme opět na cestě, tentokrát nabíráme směr Boskovice. K marodům, kteří nejeli, přibyl ještě pracovně vytížený Pavel Jančář, který musel chránit naše město před padouchy. Kouč naordinoval cestu přes tankodromy v okolí Tišnova, snad abychom se probrali. Po hodince a půl jsme byli v boskovické králíkárně a nevěřícně koukali na časomíru, kde ještě svítil včerejší výsledek mezi Boskovicemi a Znojmem.

No nic šlo se na věc, opět mírné vedení a pak zase ztráty, uspěchaná střelba, špatný obranný doskok a Boskovice byli před námi. Ve druhé čtvrtce přišlo krátké vzepětí, kdy jsme se dobrou hrou dostali zpátky do hry, ale to bylo od nás vše. Po zbytek utkání nám v 8 lidech docházeli síly a Boskovice si zkušeně došli pro vítězství.

Teď nás čeká play-off a jak říká Karel: „Je to úplně jiná soutěž.“ Tak snad naše hra bude úplně jiná, tím myslím lepší. Našim soupeřem jestli jsme dobře počítali, by mělo být béčko Žďáru nad Sázavou. Musíme si ovšem počkat do pondělí, až budou známé oficiálně všechny výsledky.

Komentář trenéra Karla Janíka: Karel se utkání nezúčastnil, tak nemá co komentovat a Smis do médií nemluví :)