Úspěšný dvojzápas mají za sebou basketbalisté TJ Třebíč. Hráči z Vysočiny si nejdříve v 6. kole oblastního přeboru poradili s posledními Černovicemi a v následujícím klání zdolali jednoho z favoritů regionální soutěže Husovice.

TŘEBÍČ - ČERNOVICE 100:60

Domácí se museli kromě dlouhodobých marodů obejít i bez Cejpka. Třebíčští i přesto začali zostra a po čtyřech minutách vedli už o dvanáct bodů, když soupeři povolili jediný koš. Hostům pomohl oddechový čas a náskok ztenčili. Černovice ve druhé čtvrtině snížily na rozdíl dvou bodů a time-out si tentokrát museli brát basketbalisté z Vysočiny, kteří sérií sedmi košů zvýšili na poločasových 46:34.

Definitivní zlom nastal ve třetí desetiminutovce, kdy hostitelé zvýšili náskok na 30 bodů a tím zlomili odpor Jihomoravanů. Ve čtvrté čtvrtce se utkání jen dohrávalo, avšak Třebíčští pokračovali v kanonádě a skóre zaokrouhlili na rovnou stovku.

TŘEBÍČ - HUSOVICE 96:83

Hráči TJ už s Cejpkem v sestavě začali výborně a v polovině úvodní části vedli 14:5. Hosté po oddechovém čase vyrovnali hru, ale vedení Třebíči zůstalo. Domácí ve druhé čtvrtce pokračovali v dobrém výkonu a nebýt tří trojek Husovických, mohli vést vyšším rozdílem než 45:36.

Třetí desetiminutovka se nesla ve znamení přestřelky. Ovšem hosté snížili na rozdíl jediného koše. Závěr ale patřil domácím, kteří si do posledního dějství odnesli šestibodový náskok. Ten Husovice zpočátku ukrojili trojkou, avšak následovala šňůra hostitelů, která se nakonec ukázala jako rozhodující.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník