Úvodní zápasy ve dvojičce proti Tesle se třebíčským hráčům po herní stránce vůbec nevyvedly. Domácí utkání Třebíč umlátila a zvítězila o 9 bodů, bohužel utkání na palubovce Tesly jsou pro Třebíč snad zakleté a po nepovedené třetí čtvrtině se z vítězství radovala brněnská Tesla. Další utkání třebíčské áčko čeká za 14 dní na palubovkách Žabovřesek a Šlapanic.

TJ Třebíč - Tesla Brno 64:55

Body a sestava: Sladký 16, Špaček 10, Janík 9, Čermák 8, Vrtal 6, Černý D. 5, Cejpek 4, Ferdan 4, Černý R. 2, Diviš, Pavlas.

K prvnímu utkání sezóny z důvodu zranění nenastoupili Šárka a Janků. Od začátku utkání byla na třebíčských znát nervozita, nedařilo se a v 7. minutě Třebíč prohrávala 0:8. Naštěstí svěží vítr přišel z lavičky, domácí se na nové koše konečně trefili a do konce první čtvrtky srovnali na 12:12. Ve druhé čtvrtině byla Třebíč lepší a dobrou hrou si vypracovala náskok 11 bodů v poločase (32:21).

Vedení o 11 bodů třebíčské uspalo a přišla tragická třetí čtvrtina. Ztráta za ztrátou a Tesla bod po bodu do konce třetí periody stahovala třebíčský náskok až na pouhé dva body (44:42). Na začátku čtvrté čtvrtiny brněnští ještě srovnali skóre, pak ale přišel přesný zásah z dálky a Třebíč už nedovolila brněnským se dotáhnout a díky šestkám v poslední minutě navýšila konečné skóre na +9. Výkon třebíčských nebyl dobrý, ale vítězství se počítá!

Tesla Brno - TJ Třebíč 67:58

Body a sestava: Cejpek 14, Černý D. 13, Janík 9, Sladký 7, Čermák 6, Vrtal 4, Pavlas 3, Diviš 2, Ferdan, Špaček.

V nedělní odvetě marodku rozšířil Radim Černý. Do utkání tentokrát lépe vstoupili třebíčští, kteří si vypracovali mírný náskok. Po timeoutu Tesly se ale brněnští osmělili a skóre otočili ve svůj prospěch. Druhá čtvrtina přinesla z pohledu Třebíče nejlepší pasáž, kdy díky dobré obraně a rychlým protiútokům si hostující vzali své vedení zpět a o poločase třebíčští vedli o 4 body.

Po poločase přišla opět tragická třetí čtvrtina, kdy Třebíč kupila samou chybu, dala pouze 7 bodů a dobře hrající Tesla si vypracovala rozhodující náskok, který se už třebíčským do konce zápasu podařilo jen mírně zkorigovat na -9. Třebíčským se opět nepodařilo zvítězit na palubovce Tesly Brno a po špatných výkonech v obou zápasech je potřeba se důkladně připravit na těžké zápasy na palubovkách Žabin a Šlapanic.