Skvělá sobota, špatná neděle

Třebíčští basketbalisté byli o víkendu úspěšní opět pouze na 50%. V sobotním utkání suverénně přejeli Teslu Brno, naopak v neděli se nepodařilo zdolat Kyjov a tím třebíčští pravděpodobně ztratili šanci na 5. místo v tabulce. Za 14 dní čeká třebíčské pouze jedno utkání a to v sobotu 25. 2. od 17:00 na domácí palubovce proti Blansku, které Třebíči nebezpečně dýchá na záda.

TJ Třebíč - Tesla Brno 92:64

Body a sestava: Špaček 25, Sladký 13, Janík 12, Janků 12, Čermák 7, Diviš 7, Svoboda 7, Černý D. 5, Ferdan 4.

Třebíč opět bez dlouhých Cejpka, Vrtala, Vérosty a již bez erasmáka Radima Černého. Naopak poprvé v sezóně povolán Svoboda. Třebíč hned od začátku utkání ukazovala kdo je tady doma. Dobrá obrana a nezvykle produktivní útok znamenal vedení po 1. čtvrtině 22:14. Nástup do druhé čtvrtky byl takový jak končila čtvrtka první. Vše vycházelo až do třetí minuty, pak se Tesla jakoby osmělila a bod po bodu stahovala a trojkou z vlastní poloviny hřiště uzavřela poločasový rozdíl na 4 body.

Od druhé půlky bylo na hřišti jen jedno družstvo a to družstvo domácích. Třebíč Teslu válcovala jak z rychlých protiútoků, tak přesnou střelbou z perimetru a celkem v klidu dokráčela pro důležité vítězství. Na závěr patří poděkovat domácím fanouškům, kteří opět došli v hojném počtu.

TJ Třebíč - Jiskra Kyjov 61:74

Body a sestava: Janků 13, Svoboda 12, Černý D. 11, Čermák 9, Janík 6, Sladký 3, Špaček 3, Diviš 2, Ferdan 2.

Třebíč povzbuzena sobotní výhrou si věřila i na Kyjov, kdy by případné vítězství domácí vrátilo do boje o páté místo. Vstup do zápasu nebyl špatný hrál se vyrovnaný basket až do 7. minuty, pak Kyjov díky dvěma trojkám odskočil na 18:26 po první čtvrtce. Druhá čtvrtina byla ještě horší než první chyba střídala chybu, neproměněné tutovky a kyjovská šňůra 15 bodů v řadě. V té chvíli byl rozdíl propastných 20 bodů. Naštěstí Třebíč se trochu probudila a krapet stáhla vedení Kyjova "jen" na 16 bodů v poločase

Od 3. čtvrtiny Třebíč zlepšila hru, především v obraně, snažila se, ale bylo to málo. Když už se Třebíč pracně dostala aspoň na 10 bodů, tak nebyla schopná po ubránění proměnit svoji příležitost a to většinou Kyjov potrestal trojkou. Kdyby se v útoku dařilo tak jak v sobotu, asi by to byl jiný zápas, ale na kdyby se nehraje. Kyjov vyhrál zaslouženě a Třebíči nezbývá nic jiného než porazit Blansko a urvat minimálně šestý flek.