Vítězství v přípravném utkání v Havl. Brodě

K přípravnému utkání před novou sezónou vyrazili muži v sobotu 10. 9. 2016 do Havlíčkova Brodu, kde na ně v rozpálené Kotlině čekala místní Jiskra, která hraje Východočeskou ligu (OP I pro východočeskou oblast). Zajímavá konfrontace mezi východočeskou a jihomoravskou oblastí vyzněla díky dobrému výkonu TJ Třebíč pro jihomoravskou oblast.

Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Třebíč 37:68 (11:16, 8:19, 16:13, 2:20)

Třebíči chybělo ze zdravotních, osobních či pracovních důvodů až 8 hráčů ze soupisky, proto jsme sáhli na farmu do BKV a za odměnu a dobré výkony nejen v tréninku jsme do utkání nominovali Petra Pavlase, který vyztužil náš prostor na perimetru. Vstup do zápasu se nám až tak nevydařil a chvíli jsme se srovnávali se zápasovým tempem, proto v 5. minutě svítilo na časomíře skóre 11:6. Následně jsme trošku utáhli šroubky v obraně, začali dominovat na doskoku a soupeře jsme přehrávali jak z rychlých protiútoků, tak i výškovou převahou pod košem, kde jsme se šňůrou 26 bodů do 6. minuty druhé čtvrtiny dostali na skóre 11:32. Do konce poločasu už jen došlo ke kosmetické úpravě skóre na 19:35.

Ovšem před náma naše "silná" třetí čtvrtina. HavlBrod na nás vytasil zónovou obranu a naše bezradnost, zbytečné ztráty a nepřipravené pozice v útoku Jiskru vrátily do zápasu, kdy to chvílemi bylo pouze o 7 bodů. Čtvrtá čtvrtina už byla v režii Třebíče, která soupeři dovolila pouze 2 body a proto byl v posledních vteřinách prostor na exhibiční kousky. Jenže Matesovi se smeč nepovedla a Sonyho neúspěšný pokus o smeč nebo jak to nazvat jen náramně pobavil jak hráče, tak všechny lidi v tělocvičně.