Áčko natáhlo vítěznou šňůru už na číslo 12, když třebíčští na domácí palubovce zdolali týmy Žďáru nad Sázavou a Jihlavy. Za 14 dní by měli třebíčští v sobotu odehrát odložené utkání v Černovicích a v neděli nastoupit k poslednímu domácímu zápasu základní části proti Blansku.

TJ Třebíč - BK Žďár nad Sázavou B 88:69

Body a sestava: Vrtal 20, Čermák 16, Špaček 14, Janík 11, Sladký 11, Černý R. 6, Ferdan 6, Pavlas 4, Černý D.

V sobotu do Třebíče přijel nepříjemný soupeř ze Žďáru nad Sázavou. Třebíčští nastoupili ne zcela fit a s pár absencemi, ale na hru, resp. výsledek to nemělo vliv. Třebíč vstoupila do utkání lépe než hosté ze Žďáru a v úvodních minutách si vybudovala mírný náskok. Jenže hosté se nedali ve 4. minutě se dostali poprvé a zároveň naposledy do vedení. Domácí nakonec první čtvrtinu zvládli v poměru 21:19. Ve druhé čtvrtině si třebíčští udržovali mírný náskok 1-3 bodů až do 18. minuty, kdy šňůrou 9 bodů v řadě navýšili na poločasový rozdíl 10 bodů (51:41).

Do obávané třetí čtvrtiny vlétli lépe domácí, když navýšili svoje vedení rychle na 15 bodů. Jenže poslední dvě minuty 3. čtvrtiny patřili hostům ze Žďáru, kteří šňůrou 12 bodů stáhli třebíčský náskok na pouhé 4 body (66:62). Čtvrtá čtvrtina začala nepřesně z obou dvou stran. Jak domácí, tak hosté seřizovali svoje mířidla, což se povedlo prvně domácím, kteří si v 35. minutě vybudovali náskok 10 bodů, a pak už bez problémů dokráčeli k jedenáctému vítězství v řadě.

Po vítězství čekala na hráče v šatně zasloužená svačinka od Firdy (srdce třebíčského basketbalu), aby si následně třebíčští druhý den smlsli i na Vysočině.

TJ Třebíč - BC Vysočina B 80:37

Body a sestava: Janík 18, Ferdan 13, Sladký 10, Čermák 9, Pavlas 9, Černý D. 8, Černý R. 7, Vrtal 6.

V neděli třebíčský tým čekal soupeř z Jihlavy, který přijel podpořen výhrou z palubovky (taraflexu) Tesly Brno. Volno si rozhodl vzít veterán Špaček, který byl připraven do zápasu zasáhnout jen v nejnutnějším případě. Ten nenastal, protože třebíčští hned od začátku vzali otěže utkání do svých rukou. První čtvrtinu domácí vyhráli 20:11, aby ve druhé čtvrtině navýšili svůj náskok o dalších 12 bodů na poločasových 43:22

Třetí čtvrtina byla nejvyrovnanější. Jak domácím, tak hostům z Jihlavy se nedařila střelba, ale přesto domácí dokázali navýšit svůj náskok o další tři body (58:34). Čtvrtá část utkání už byla jen hra kočky s myší. Třebíčští pokračovali ve výborné obraně a vzhledem k úspěšnosti jihlavské střelby se nabízí otázka, jestli kluci z Jihlavy trefili aspoň domů...

Třebíč tak získala další dvě domácí vítězství a zajistila si už s předstihem nejhůř třetí místo po základní části!

DÍKY za další super kolektivní výkony a jen tak dál!