Třebíčské áčko si spravilo chuť po posledních nevydařených zápasech a na domácí palubovce smázlo brněnské celky z Černovic a Husovic. Na vydařené domácí zápasy budou chtít třebíčští navázat hned za 14 dní na palubovkách krajských rivalů z Jihlavy a Žďáru nad Sázavou.

TJ Třebíč - SKB Černovice 100:60

Body a sestava: Vrtal 24, Janík 21, Sladký 15, Čermák 9, Černý D. 8, Ferdan 8, Černý R. 5, Diviš 4, Špaček 4, Pavlas 2.

Třebíč kromě dlouhodobých marodů postrádala svatebčana Cejpka, ale absence nejvyššího (výškově) nezabránila třebíčským hráčům vstoupit do utkání jako uragán, kdy ve 4. minutě Třebíč vede 14:2. Po oddechovém čase hostujících se hra vyrovnává a díky dvěma přesným trefám zpoza oblouku je skóre po 1. čtvrtině 22:16. Druhá čtvrtina byla nejmíň povedený úsek hry ze strany třebíčských, kdy se v 7. minutě Černovice přiblížily na rozdíl dvou bodů, ale třebíčští po time-outu zareagovali šňůrou sedmi bodů a upravili na poločasových 46:34.

Obávaná třebíčská třetí čtvrtina se tentokrát nekonala. Třebíč na soupeře vletěla a díky rychlým protiútokům, přesné střelbě z perimetru a dominanci pod košem si vybudovala 30 bodový náskok, po kterém Černovice psychicky a fyzicky odešly. Ve čtvrté čtvrtině třebíčští hráči nadále bavili svoji hrou zaplněnou halu. Domácí fanoušci se dočkali po dlouhé době i kýžené stovky o kterou se v posledních vteřinách z trestných hodů zasloužil nebojácný Pavlas (kolik litrů to bude stát?).

TJ Třebíč - BCS Husovice 96:83

Body a sestava: Janík 17, Čermák 14, Špaček 13, Vrtal 11, Černý D. 9, Černý R. 9, Pavlas 8, Sladký 8, Ferdan 5, Cejpek 2, Diviš.

Vichřice do Třebíče přivála svatebčana Cejpka a velmi silný tým Husovic. Jen rozhodčí měli menší zpoždění. Třebíč začala opět skvěle, běžela 5. minuta a hosté brali time-out při skóre 14:5. Po oddechovém čase se hra vyrovnala a Třebíč 1. čtvrtinu vyhrála 23:17. Ve druhé čtvrtině třebíčští pokračovali v dobré kolektivní hře na obou stranách hřiště. Nebýt třech trojek z rukou hráčů Husovic mohl být náskok výraznější, ale i tak domácí navýšili náskok o další tři body (45:36).

Třetí čtvrtina nabídla divokou přestřelku, ve které po většinu času za delší konec provazu tahali hráči Husovic a dostali se i na dostřel jednoho koše. Avšak poslední minuta třetí čtvrtiny patřila domácím a po trojce a and-one akci šli domácí do čtvrté čtvrtiny s náskokem 6 bodů. Na začátku čtvrté čtvrtiny ještě hosté zazlobili trojkou, ale pak přišla třebíčská šňůra 10:1, na kterou už hosté nedokázali odpovědět. Třebíčští konečně dokráčeli k vítězství nad Husovicemi, ale především se poprvé v letošní sezóně za celý víkend prezentovali dobrou hrou, která snesla přísnější měřítka (chyby tam samozřejmě byly). Pochvala pro všechny hráče a jen tak dál!