Tragický víkend má za sebou třebíčské áčko. V obou dvou zápasech na brněnských palubovkách třebíčský tým totálně propadl a přivezl si domů dvě vysoké porážky. Šance odčinit nepovedené výkony bude za 14 dní na domácí palubovce s Černovicemi a Husovicemi.

SK Žabovřesky - TJ Třebíč 81:57

» statistika a komentář

Body a sestava: Čermák 16, Janík 10, Cejpek 8, Špaček 6, Černý R. 5, Sladký 5, Vrtal 3, Černý D. 2, Pavlas 2, Diviš, Ferdan.

V sobotu třebíčský tým čekal ještě loňský účastník druhé ligy SK Žabovřesky. Třebíč stále bez Martina Šárky a Davida Janků vstoupila do zápasu dobře a po pěti minutách vedla 5:8, ale bohužel to bylo na další 4 minuty vše. Přišla 16 bodová šňůra Žabin a skóre po 1. čtvrtině bylo 28:12. Druhá čtvrtina byla herně vyrovnaná, ale domácí stejně dokázali navýšit svoje vedení a v poločase to bylo o hrůzostrašných 20 bodů.

Třebíč čekala obávaná třetí čtvrtina, ale třebíčští se drželi a dokázali ukrojit z náskoku Žabin 5 bodů. Úvod čtvrté periody byl stále v dobrém tempu z konce třetí čtvrtiny a třebíčští dokonce snížili na rozdíl 11 bodů. Pak už do konce čtvrtiny dominoval tým Žabovřesek a dokráčel si zaslouženě k jednoznačnému vítězství. Žabiny vyučovaly třebíčský tým na doskoku a z rychlých protiútoků.

Sokol Šlapanice B - TJ Třebíč 76:58

Body a sestava: Vrtal 16, Čermák 10, Sladký 10, Cejpek 6, Černý R. 6, Černý D. 5, Janík 3, Ferdan 2, Diviš, Pavlas, Špaček.

Lehčí soupeř měl na třebíčské čekat v neděli, ale pro Třebíč by byl tenhle víkend těžkým soupeřem i tým starších žákyň. Vstup do utkání byl tragický a v 7. minutě už to bylo 17:4. Úvodní čtvrtina nakonec skončila pro domácí Šlapanice 19:8. Tragédie pokračovala i ve druhé čtvrtině, Třebíč místo aby náskok Šlapanic stahovala, tak páchala ztrátu za ztrátou a v poločase to bylo 40:28.

Tragédie a zmar pokračovala i ve druhém poločasu, kde to chvílemi bylo i o 30, naštěstí koncem poslední periody se podařil snížit rozdíl na konečných 18 bodů. Bohužel tenhle víkend byl ze strany třebíčských hodně zoufalý...Třebíčští se za tragické výkony omlouvají a v nadcházejících zápasech slibují zlepšené výkony!