Z dalekého Slavičína a Hluku se vrátilo béčko se sobotním vítězstvím a nedělní porážkou. Za 14 dní se třebíčský B-tým představí na domácí palubovce v zápasech proti Vyškovu B a Kroměříži B.

SK Slavičín - TJ Třebíč B 53:81

» statistika a komentář

Body a sestava: Balko 26, Kissler 25, Svoboda R. 11, Podolský 9, Mifka 7, Prodělal 3, Lenikus, Novák.

Béčko absolvovalo pátý a šestý zápas sezony a zároveň nejdelší výjezd tohoto roku, když se jelo prát o další body na palubovky Slavičína a Hluku.

Sobotní večer ve Slavičíně se odehrával v pomalém tempu, které udali domácí, a naši hráči se mu bohužel přizpůsobili. Absence časomíry 24 vteřin a množství chyb domácího stolku, kdy nám několikrát nebyly připsány body a museli jsme kvůli tomu hru zastavovat, zpomalovaly už tak dost ospalé tempo hry. Výsledkem bylo, že jsme za celou první polovinu nedokázali odskočit do většího, než devítibodového vedení a víc se diskutovalo než hrálo.

Na začátku třetího dějství se béčko šňůrou deseti bodů v řadě dostalo do vedení o 19 bodů, ale domácím se několika úspěšnými akcemi podařilo dostat zpět na rozdíl deseti bodů. Třebíčští ale nenechali nic náhodě a sérií šesti košů v řadě během prvních tří minut poslední čtvrtiny si vypracovali rozhodující vedení, které do konce zápasů navýšili na konečných 28 bodů.

V zápase se letos poprvé v dresu třebíčského béčka představil David Novák a jako kapitán vedl tým premiérově Tonda Lenikus. Statistiky si 25 body výrazně vylepšil Kisla, když z podkošového prostoru ničil domácího pivota, který už tradičně díky svým komentářům musel předčasně opustit hřiště. Jeho poslední faul a technickou chybu potrestal nekompromisní šestkou Mifin, který byl z čáry trestného hodu v sobotu bezchybný.

TJ Spartak Hluk - TJ Třebíč B 77:75

Body a sestava: Kissler 20, Balko 18, Prodělal 16, Svoboda R. 9, Podolský 6, Mifka 4, Novák 2, Lenikus.

Nedělní zápas v Hluku začalo béčko o poznání lépe, než předchozí den ve Slavičíně, a když si domácí v páté minutě brali oddechový čas, na výsledkové tabuli svítilo skóre 3:13 pro Třebíč. Nadějné vedení jsme ale ještě do konce první čtvrtiny ztratili a dali tak domácím prostor, aby se chytili střelecky.

Jestli v sobotu stolek tu a tam chyboval, nebylo to nic proti tomu, co se dělo v neděli v potemnělé sportovní hale v Hluku. Více než zápasu se chvílemi rozhodčí věnovali kontrole zápisu, ve kterém chyběly fauly obou týmů za období skoro celé čtvrtiny.

Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a žádný z týmů si nevytvořil výraznější vedení. S blížícím se koncem se na třebíčských čím dál víc projevovala únava ze sobotního večera, ne vždy nutně spojená s odehraným zápasem proti Slavičínu. Obrovským množstvím nesmyslných ztrát jsme domácí drželi ve hře a ti naše nepřesnosti trestali hlavně střelbou z dálky, když zaznamenali celkem 11 úspěšných trojkových pokusů.

Soupeři jsme tak zbytečně darovali jeho teprve druhé vítězství v sezoně. Ztrátu se pokusíme napravit za 14 dní na domácím hřišti, kde s aktuální bilancí 4 vítězství / 2 porážky přivítáme na své palubovce Vyškov (1/5) a silnou Kroměříž (5/1).