Třebíčské béčko se z prvních zápasů nové sezóny vrátilo s porážkou z Mikulova a s přesvědčivým vítězstvím z palubovky Znojma. Za 14 dní se třebíčská rezerva představí domácím fanouškům v soubojích s Moravskou Novou Vsí a béčkem Kyjova.

INMEDIAS Mikulov - TJ Třebíč B 52:51

» statistika a komentář

Body a sestava: Balko 19, Svoboda R. 12, Hanáček 9, Mifka 6, Kissler 3, Salák 2, Brázda, Lenikus, Skála.

Na hřišti basketbalistů Mikulova absolvovalo v sobotu třebíčské béčko první utkání nové sezony a zároveň svou premiéru v OP II. V okleštěné sestavě a bez vysokých pivotů jsme očekávali těžký zápas.

Když po první čtvrtině svítilo na výsledkové tabuli skóre 8:7, bylo jasné, že zápas bude bojem o každý koš. V průběhu celého utkání měli třebíčští problémy zejména s nejvyšším hráčem domácích, který v důležitých okamžicích spolehlivě přidával z blízkosti koše další a další body (celkem 16 bodů).

Zápas byl přesto vyrovnaný po celý svůj průběh, kdy nejvyšší rozdíl ve skóre činil 6 bodů ve prospěch Mikulova. Přetahovaná pokračovala až do samotného závěru. Do posledních dvou minut utkání třebíčšké béčko vstupovalo s jednobodovým vedením, které strhli na svou stranu domácí dalším jistým zakončením zpod koše. Následovala tříbodová akce Třebíče, na kterou obratem odpověděl domácí tým stejnou mincí na opačné straně hřiště a šel do vedení 52:51. Po následném neúspěšném zakončení třebíčských zbývalo Mikulovu pohlídat si vítězství, nepřesnou nahrávkou ale dali domácí hráči Třebíči šanci ještě na jeden rychlý protiútok. Nadějnou akci v posledních vteřinách však v rozhodující koš hosté proměnit nedokázali a z vítězství se po dramatickém závěru radoval domácí tým.

Neměla to ale být poslední neúspěšná akce toho večera...

TJ Znojmo - TJ Třebíč B 52:71

Body a sestava: Hanáček 17, Svoboda R. 17, Tesař 17, Svoboda J. 10, Prodělal 8, Mifka 2, Beneš, Kissler, Skála.

Po večerním přesunu do Znojma a snaživém výkonu v průběhu sobotní noci, kdy jsme absolvovali několikahodinový předzápasový rozbor nedělních soupeřů ve spolupráci s hráči BK Velké Meziříčí, nastoupila v neděli Třebíč proti znojemskému týmu posílena rovnou o 4 pivoty.

V první čtvrtině se třebíčští ujali mírného vedení, které se jim podařilo držet až do konce zápasu, když jej v průběhu navýšili až na konečných 19 bodů. Mezi dvouciferné střelce se dostali hned 4 hráči Třebíče (Hanáček, Svoboda R., Tesař, Svoboda J.), která tak po týmovém výkonu mohla slavit první vítězství v nové sezoně.

Za dva týdny čeká třebíčskou rezervu první domácí dvojzápas s týmy z Moravské Nové Vsi a Kyjova. Budeme se těšit, bavendu zdar!