Po dlouhých letech ve vyhnanství se uskutečnil návrat třebíčských odchovanců domů a třebíčský oddíl tak mohl přihlásit do soutěže svůj B-tým. Návrat domů to byl úspěšný a béčko hned na úvod zvítězilo na hřišti Bystřice nad Pernštejnem. Dlouhá šňůra venkovních utkání pokračuje za 14 dní zájezdem na palubovky Vyškova a Kyjova.

Sokol Bystřice nad Pernštejnem - TJ Třebíč B 69:81

» statistika a komentář

Body a sestava: Tesař 20, Černý R. 18, Janík 16, Prodělal 11, Svoboda R. 7, Hanáček 4, Mifka 3, Vecheta 2, Skála.

Ztracení synové třebíčského basketbalu se po desetiletém hostování mimo domov vrátili zpět do mateřského klubu. Bohužel k nim nebyl příznivý los a začali dlouhou šňůru venkovních zápasů.

Výprava o 3 autech s přesným timingem dojezdu naznačila velké natěšení a chuť po vítězství. Bystřická školní hala překvapila snad jen uzamčeným záchodem v šatnách. Místní 2 diváci ještě obdivovali hostující pokřik (pokřik roku), když nažhavený Tesař dával svůj šestý bod v řadě a určil tak ráz zápasu. Domácí se cukali pouze v první čtvrtině, kdy se jim podařilo dvěma trojkami vyrovnat na 16:16. Jenže to bylo vše. Navíc nad ránem se vracející Vecheta postupem času našel stabilitu a nebylo co řešit. Výkon vysokých borců doplnili i ostatní hráči hrajících za trojkou (v Bystřici trojka sahá k půlce). Natrénovaný Svoboda projel celé hřiště a zvýšil již na rozdíl 15 bodů. Velmi dobře se uvedli také z áčka vypůjčení Černý a Janík, který otrávil domácího playmakera. Poločas skončil rozdílem třinácti bodů.

Bohužel třebíčskou chvilku ve třetí čtvrtině se rychle naučilo i béčko a pěti body v řadě pustili domácí do hry. Ale pouze na úkor agresivity domácích, kteří si za 4 minuty udělali asi 26 faulů a nechali tak vyniknout naše borce na šestkách. Hanáček celý zápas prokazoval svoji pevnou ruku a v 32. minutě poslal k zemi taktickým útočným faulem domácího trojkaře. V 36. minutě bylo překonáno 80 bodů, a tím bylo zřejmé, komu bude patřit první vítězství. Nové dresy, vítězné dresy a stará taktika 80-ti bodů nerezaví. Body se usadily na správnou stranu hostů, kteří je samozřejmě s volnou nedělí patřičně oslavili.