Třebíč nedala šanci Boskovicím ani Tesle Brno

Po měsíci se na domácí palubovce haly Leopolda Pokorného opět představili třebíčští basketbalisté. Víkend to byl úspěšný. Třebíčští si připsali dvě důležitá vítězství nad Boskovicemi a Teslou Brno. Za 14 dní čeká basketbalisty TJ Třebíč dvojička s TJ Znojmo. Na domácím hřišti se Třebíč představí v sobotu 13. 12. od 19:00, nedělní utkání se odehraje ve Znojmě.

TJ Třebíč - TJ Sokol BC Boskovice 92:78 statistika a komentář

Body a sestava: Čermák 14, Špaček 13, Černý D. 11, Jančář 9, Janík 9, Janků 8, Milota 8, Svoboda Jar. 6, Cejpek 4, Černý R. 4, Balko 3, Šárka 3.

Těžké utkání čekalo třebíčské v sobotu večer. Do Třebíče přicestovali ukecaní hráči Boskovic (4 TCH za komentáře k rozhodčím). Zápas začal velmi tvrdě, kdy hostující hráč Pavel Mazáč (asi moc syrového masa) 2x úmyslně fauloval a po vyhrožování rozhodčím se musel odebrat do studené šatny s diskvalifikační chybou. Domácí se nenechali rozhodit a pokračovali v precizní kolektivní hře a 1. čtvrtinu vyhráli o 6 bodů. Do poločasu stihli třebíčští ještě skóre vyšperkovat o jeden bodík (48:41). Ve druhém poločase to začalo, Boskovice mleli a mleli, bohužel pro ně ale jen hubou. Rozkouskovaný zápas díky 5 TCH (jednu jsme dostali i my – Pavle to bude za rum) nesvědčil jak hráčům, tak i divákům, jelikož náš kotelník Firda moc nezatopil, tak všichni mrzli. Nakonec vše dobře dopadlo, zápas se dohrál i vyhrál o 14 bodů a nikdo z diváků neumrzl.

TJ Třebíč - Tesla Brno 73:47 statistika a komentář

Body a sestava: Cejpek 14, Svoboda Jar. 13, Černý R. 9, Čermák 8, Balko 7, Milota 6, Černý D. 5, Špaček 4, Jančář 3, Janků 2, Šárka 2, Gruber.

Nedělní dopolední zápasy jsou vždy těžké. Hráči jsou unavení z předešlého večerního zápasu nebo z proflámované noci. Jenže třebíčští zregenerovali dobře a všichni hráči měli potřebnou energii k zápasu. Teda až na Sonyho, ten byl opět lehce zmaten. Vyhráli jsme rozskok, ale první zásah zaznamenala Tesla. To bylo naposled, kdy Tesla Brno vedla. Třebíč postupně přebírala otěže zápasu do svých rukou. Vše vygradovalo ve druhé čtvrtině, kdy domácí borci dovolili hostujícím hráčům pouze 3 body a na tabuli svítilo krásných poločasových 38:18. Druhý poločas se už dohrával v poklidném nedělním tempu, kdy se už všichni těšili na oběd. Třebíč si tak z víkendu připsala dvě důležitá vítězství, která určitě bude chtít potvrdit ve dvojičce se Znojmem.

Komentář trenéra Karla Janíka: Úkoly pro tento víkend zněly jasně - omezit faulování, rychlá hra a spolupráce s pivoty. V prvním případě se nám to moc nedařilo, i když náznak tam byl. A to co jsme zlepšili, pokazila rozhodnutí z druhé strany. Ale musím přiznat, že hrubost soupeře v nedělním utkání předčila tu naši. Rychlá hra se nám dařila. Sice trvá, než se přinutíme přemýšlet při přechodu do útoku bez driblinku, ale někdy to jinak nejde. Líbivost a účelnost naší hry stoupá s množstvím přihrávek a pohybem bez míče. V neděli se výrazně zlepšila spolupráce s dlouhými hráči. Přispěli k tomu i oni sami, protože nehráli tolik nahoře a od koše. Obě utkání byla bojovná a na vítězství jsme dosáhli zaslouženě kolektivním pojetím. Tým dnes nemá výraznou individualitu. To, že se podělíme poměrně rovnoměrně o body je bezvadná statistika.