Doma pouze na 50%

V dalších domácích zápasech se třebíčským basketbalistům dařilo střídavě. Po sobotní nevydařené koncovce se Slovanem Černá Pole domácí borci zabrali a celkem přesvědčivě až na komplikace v poslední čtvrtině porazili rezervu Žabovřesek. V následujících zápasech cestují třebíčští na palubovky soupeřů, kde je čekají derby Vysočiny s rezervou prvoligové Jihlavy a béčkem Žďáru nad Sázavou.

TJ Třebíč - Slovan Černá Pole 54:60 statistika a komentář

Body a sestava: Jančář 13, Cejpek 10, Černý D. 7, Čermák 6, Šárka 6, Svoboda Jar. 5, Balko 4, Milota 3, Černý R., Diviš, Janků, Špaček.

V sobotním utkání na palubovku Třebíče zavítal silný tým Slovanu Černá Pole. Pokyny trenérů před zápasem byly jasné. Tvrdá a soustředěná obrana zaměřená na brněnské střelce. Bohužel nic z toho co se řeklo se nepovedlo. Třebíč začala přidávat na důrazu až když v 6. minutě svítilo na tabuli hrozivé skóre 4:16. První čtvrtina nakonec skončila 13:24 pro hostující tým. Druhá čtvrtina už byla z pohledu domácích lepších a nakonec ji i vyhráli 14:10. Druhý poločas byl boj. Tvrdé zákroky, pošťuchování a nepřesní rozhodčí. Třebíč se nevzdávala a 2 minuty před koncem srovnala krok na 54:54. Bohužel koncovka stejně jako v Husovicích se vydařila soupeři. Pozitivní zprávou je, že se Třebíč dokázala dostat z -15 do vyrovnané koncovky, naopak negativem je vstup do utkání a následně koncovka utkání.

TJ Třebíč - SK Žabovřesky B 82:69 statistika a komentář

Body a sestava: Špaček 15, Černý D. 12, Čermák 11, Jančář 11, Milota 9, Šárka 8, Janků 7, Svoboda Jar. 5, Cejpek 4, Černý R., Diviš.

Po nevydařeném sobotním zápase čekal třebíčské basketbalisty opět nelehký zápas. Do Třebíče dorazil houževnatý brněnský tým SK Žabovřesky B, které si dovezli sobotní výhru ze Znojma o 30. Do utkání se povedlo třebíčským hráčům vstoupit daleko lépe, než v sobotu. První čtvrtina se nesla v duchu vyrovnané hry a nakonec o 2 body šťastnější byli hostující hráči. Ve druhém kvartále třebíčský tým přidal na důrazu a pomalu začal přebírat otěže zápasu do svých rukou, skóre otočil ve svůj prospěch a bylo z toho poločasové vedení o 4 body. Třetí čtvrtina byla nejpovedenější. Agresivní obrana, rychlý přechod do útoku, přesná střelba z perimetru a žolík David Špaček znamenalo vedení po 3.Q (25:6) 63:40. Jenže Třebíč se nechala ukolébat, přestala diktovat tempo utkání a nastaly komplikace. Žabiny postupně stáhly třebíčský náskok z +25 na +9 a bylo zle. Naštěstí to bylo ze strany Žabin vše a Třebíč dovedla zápas do vítězného konce o 13 bodů.

Komentář trenéra Karla Janíka: O víkendu jsme měli zase těžké soupeře. Soutěž je velmi vyrovnaná a to napříč všemi týmy. Ten náš chtěl moc vyhrát. Vstup do sobotního utkání byl ale ledabylý. Už od rozcvičení. Ale dobře, že jsme se spíš vyhecovali. Ta síla týmu je znát. Ale bylo líp, kdyby si hráči víc brali slova trenéra k srdci, dařilo by se více. Ikdyž jsme prohráli, s výkonem jsem spokojen. Celou dobu jsem věřil, že to dobře dopadne a byť těsně, ale vyhrajeme. Vlastně vše bylo dobré, jenom to tam nepadlo. Podpora z lavičky byla také cítit, začíná se mluvit na hřišti. Potřebovali bychom víc hrát na trénicích, mluvit o spolupráci na place. Nejenom v útoku, ale i v obraně a v přechodu dopředu. Všichni hráči na celkovém projevu mají svůj díl. Neděle byla trochu povedenější. Soupeř vyšší, opět mladý a dynamický, bez výraznějšího dlouhého hráče, posílen pendly z ligy a sobotní výhrou o 30 bodů ve Znojmě. Byl jsem rád, že jsme se spíš zpevnili a zakousli se do sebe. Vyrovnaný souboj, tvrdý, daleko lépe rozhodovaný (sobota byla slabá a dost jednostranná). Slušná střelba i naše, velmi dobrá, místy vynikající obrana. Asi lepší než soupeřova, ale hůře jsme se prosazovali do koše. Do poloviny hráli prakticky všichni, ale trumf jsme vytáhli do třetí čtvrtky - Špaček byl střelecky k nezastavení a dařilo se mu i v obraně. Přidali se i ostatní a pak začaly docházet síly... Vybrali jsme si krátkou neúspěšnou chvilku, ale ta nás nesemlela a potvrdila, že odolní umíme být. Máme ale hodně práce před sebou - malá agresivita, vytvářet si lepší příležitost pro střelu, disciplinovanost v komunikaci a poslouchat role.