Neporazitelnost na vlastní palubovce sice skončila, ale to basketbalisty TJ Třebíč mrzet nemusí. Svěřenci Vladimíra Smitala zvládli dvojzápas s Kyjovem a mohou se těšit na finále play-off Oblastního přeboru I. třídy. Hráči z Vysočiny si odvezli z Kyjova pětibodový náskok.

O ten sice v odvetě nejprve přišli, ale opět zvládli druhou polovinu zápasu. Byť se domácím vyhrát nepodařilo, ale porážka o dva body je posouvá do bojů o postup do druhé ligy, kde už v sobotu narazí na Žabovřesky.

KYJOV - TŘEBÍČ 58:63

Lépe začali domácí, kteří brzy vedli o sedm bodů. Hosté pak zpřesnili obranu a do konce úvodní desetiminutovky stáhli manko na rozdíl tří bodů. „Hodně špatně jsme začali a první čtvrtku prohráli,“ konstatuje třebíčský trenér Vladimír Smital.

Druhá část nabídla vyrovnaný basketbal. Hráči z Vysočiny náskok soupeře ztenčili o další bod a ve třetí čtvrtině se už dostali do vedení. Jenže v této fázi se oba týmy přetahovaly o vedení, a tak si do závěrečného dějství odnesl těsné vedení 47:46 Kyjov. „Ve druhé části jsme se zlepšili, hra se vyrovnala a vyrovnaná byla i třetí čtvrtka,“ komentuje hostující lodivod.

Jeho svěřenci byli ve čtvrté čtvrtině lepším týmem a dobrou obranou i přesnější střelbou dokonali obrat. „O vítězství jsme rozhodli v poslední části. Zlepšili jsme útočnou fázi, i když se nám střelecky úplně nedařilo, ale byli jsme o něco lepší,“ hodnotí Smital.

TŘEBÍČ - KYJOV 70:72

Jihomoravané dobře vstoupili i do odvety a náskok Třebíčských z palubovky soupeře rázem vzal za své. Kyjovu se dařilo i ve druhé čtvrtině, a tak po poločase vedl 34:24. „Doma to bylo podobné. Špatně jsme začali a nikomu se až na jednoho hráče nedařilo střelecky,“ krčil rameny domácí kouč Vladimír Smital.

Tým z Vysočiny ve třetí části zvýšil obrátky, ale v tuto chvíli stále postupovali hosté – 45:54. „Od druhé poloviny utkání jsme se chytli střelecky a podařilo se nám zabránit soupeři v trojkách, kterými nás trápil,“ popisuje kormidelník TJ Třebíč.

Domácí v poslední části zařadili ještě na vyšší rychlostní stupeň. Náskok soupeře se začal ztenčovat, až se domácím podařilo vývoj střetnutí otočit. Jenže dvoubodové vedení hosté v závěrečné minutě dvěma trojkami soupeři vzali. Kyjov sice Třebíči ukončil vítěznou sérii čítající dvanáct zápasů na domácí půdě, ale do finále postoupili domácí.

„Zase rozhodla čtvrtá čtvrtka. Zápas byl naprosto vyrovnaný. Hosté místy vedli i o více jak pět bodů, ale podařilo se nám je přetlačit. Sice jsme nevyhráli, ale postoupili,“ těší Smitala.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník