Trápení v Brně s jedním vítězstvím

Jedno vítězství dovezli třebíčští basketbalisté z brněnských palubovek Černovic a Slovanu Černá Pole. Celý víkend jak už je zvykem se Třebíč trápila v útoku. Naštěstí v sobotním zápase v Černovicích fungovala skvěle obrana a zápas se umlátil, naopak v neděli už to bylo horší a Slovan třebíčští hráči nepřekvapili. Za 14 dní do Třebíče přicestují týmy Husovic.

SKB Černovice - TJ Třebíč 58:69

Body a sestava: Janík 12, Sladký 11, Špaček 11, Vrtal 10, Čermák 7, Černý R. 6, Janků 6, Černý D. 4, Vérosta 2.

Na utkání v Černovicích se připojil kapitán Čermák, naopak k absentujícím se opět přidal Cejpek, ale i Diviš a Ferdan, takže posádka třebíčských basketbalistů čítala 9 hráčů. Vstup do utkání vyšel lépe Černovicím, které si téměř celý poločas udržovali náskok 2-6 bodů, především díky nepřesnostem třebíčských.

Zlom nastal ve druhém poločase, kdy třebíčští zpřesnili hru, občas proměnili šoupák a utáhli ještě víc šroubky v obraně. Do konce třetí čtvrtky třebíčští překlopili skóre na svoji stranu a na začátku čtvrté šňůrou 10 bodů rozhodli o vítězstvím z palubovky Černovic.

Slovan Černá Pole - TJ Třebíč 85:46

Body a sestava: Sladký 10, Vrtal 10, Černý R. 6, Špaček 6, Janků 4, Vérosta 4, Černý D. 3, Janík 3, Čermák.

V neděli třebíčští narazili na kvalitního soupeře. Slovan byl od začátku utkání lepší. Třebíči se vůbec nedařilo v útoku, strašně moc neproměněných šoupáků, ale i střelba z dálky stála za starou belu a i v obraně to skřípalo víc než obvykle. Bohužel na konci utkání došlo ještě ke zranění kotníku Čeryho. Dál to nemá cenu komentovat. Výhra Slovanu byla zasloužená.