Basketbalisté odvetu ve Znojmě nakonec nezvládli

Závěrečný dvojzápas v letošním kalendářním roce mají za sebou třebíčští basketbalisté. Tým vedený trenérem Vladimírem Smitalem v prvním kole oblastního přeboru přejel Znojmo, ale v odvetě na palubovce soupeře padl.Třebíč byla doma jasně lepší a Jihomoravany vysoko porazila i přes střeleckou nemohoucnost. Venku se však přidala chybná obrana a i když hosté vývoj otočili, nakonec prohráli. „Každý zápas je jiný," má jasno třebíčský kouč.

TŘEBÍČ – ZNOJMO 85:46

Domácí byli od samotného začátku jasně lepším týmem a bez problému kráčeli za vítězstvím, které mohlo být ještě vyšší. Jenomže zápas postrádal větší kvalitu a Třebíčští přesnost při zakončení, a proto porazili neškodného soupeře „jen" o 39 bodů.

„Do utkání jsme vstoupili dobře a Znojmu nedali žádnou šanci. Soupeře jsme převyšovali ve všech herních činnostech a po poločase bylo rozhodnuto," shrnul třebíčský trenér Vladimír Smital.

ZNOJMO – TŘEBÍČ 85:75

Hosté začali odvetu tragicky a už v 7. minutě prohrávali 2:21. Střelecká nemohoucnost Třebíče pokračovala a k tomu se ještě přidala děravá obrana. Svěřenci Vladimíra Smitala zabrali až postupem času a ve druhé čtvrtině začali manko umazávat. Po poločase svítil na ukazateli skóre stav 38:35 pro Znojmo.

Do třetí části nastoupili hostující hráči jako vyměnění a po přesnější defenzivě i střelbě vedli dokonce o 12 bodů. Jenomže další zlom nastal v poslední desetiminutovce, kdy Třebíč od zlepšené hry upustila a umožnila domácím utkání strhnout zpět na svou stranu.

„Ze začátku jsme hráli špatně, pak jsme se zlepšili, ztrátu smazali a dostali se do vedení. Jenomže ve čtvrté čtvrtině jsme vyhořeli. Ze začátku jsem ve vítězství nevěřil, ale ve třetí čtvrtce zase ano. Vypadalo to, že jsme zlomili odpor Znojma, ale v poslední čtvrtce jsme neuvěřitelně zklamali," hodnotí Smital.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník