Do roka a do dne!

Do roka a do dne! Ano, takhle by se dala charakterizovat dvojička se Znojmem. Stejně jako v loňské sezoně. V domácím zápase jasné vítězství o 39 bodů a v nedělní znojemské odvetě zkrat, laxnost a nepochopitelná porážka o 10 bodů, která bude strašit třebíčské hráče a trenéry ještě několik dní. Loučení s rokem 2014 teda nedopadlo podle představ třebíčského týmu.

TJ Třebíč - TJ Znojmo 85:46 statistika a komentář

Body a sestava: Svoboda Jar. 20, Balko 13, Cejpek 12, Jančář 10, Černý D. 9, Čermák 7, Milota 6, Svoboda Jan 4, Špaček 4, Černý R., Šárka, Vérosta.

V prvním zápase domácí nepřipustili žádné komplikace a od prvních vteřin utkání byli jasně lepším týmem, i když úroveň utkání byla nevalná a celkem dost z toho bolely oči, minimálně z prvního poločasu. Naštěstí Znojmo bylo ještě více tragické, a když třebíčští ve druhém poločase začali podnikat rychlé protiútoky, znojemští fyzicky odešli a bylo po zápase. Kaňkou utkání určitě byla střelecká impotence. Kdyby se proměnili všechny šoupáky (a že jich bylo) tak mohlo padnout populární kilo a rozdíl ve skóre mohl být daleko větší, ale na kdyby se nehraje, tak buďme rádi aspoň za utrápenou výhru o 39.

TJ Znojmo - TJ Třebíč 85:75 statistika a komentář

Body a sestava: Černý D. 17, Janík 11, Svoboda Jar. 11, Čermák 8, Špaček 7, Balko 6, Jančář 5, Cejpek 4, Černý R. 4, Milota 2, Gruber, Šárka.

Cesta začala příjemně, ráno jsme si okořenili kávičkou na čerpačce v Jaroměřicích, nálada byla vynikající po sobotní výhře. V šatně Rezi zjistil, že si vzal špatnou barvu dresu, tak za posměšků spoluhráčů přijal roli libera. Další minuty ve znojemské hale už tak příjemné a vtipné nebyly! Tragický úvod, kdy v 7. minutě první čtvrtiny bylo skóre 21:2 pro domácí. Střelecká nemohoucnost ze soboty pokračovala a k tomu všemu ještě odešla obrana. Postupně jsme začali soupeře přehrávat rychlou hrou a bod po bodíku ukrajovali na poločasových 38:35 pro Znojmo. Nástup do třetí čtvrtiny byl excelentní, pevná obrana a rychle dopředu a hned to bylo o 12 bodů pro Třebíč. To co se pak stalo je nepochopitelný. Proč jsme upustili od hry, která nám vycházela? Další průběh zápasu už si komentář nezaslouží…

Komentář trenéra Karla Janíka: Tento víkend se nám moc nepovedl. Sobotní předvedená hra nebyla nic moc, ale i taková utkání s podobnými soupeři se dějí. Znojmo není tým, se kterým se nám hraje dobře. Bohužel historie se opakovala. K sobotnímu utkání - přesto, že se nedařilo proměňování příležitostí, byl náš výkon velmi bojovný. Sebrali jsme se v obraně a sice ne zvlášť pohlednou hrou jsme dosáhli jednoznačného vítězství. Nastoupili všichni hráči, body dali všichni hráči. Nemusíme mít úplně špatný pocit z výkonu. K nedělnímu utkání - nepamatuji si tak hrozný začátek. Opticky to vypadalo na remízu, ale neproměňovali jsme nic. 2 body za 7 minut...? Pak jsme se probráním zakousli do soupeře a trpělivě stahovali. Byly chvíle, kdy to byl opravdu povedený basket z naší strany. Krásné akce, vzorné přihrávky, pečlivá obrana. Obrat nastartoval mladý Janík svým pohybem v obraně i v útoku. Obraz hry se otočil o 180°. Když už jsme vedli o 10 bodů, vypadalo to, že se soupeř zlomil. Ale co se nestalo? Zlomili jsme se my!!??? Moc tomu nerozumím, protože bylo jedno, kdo je na place. A konec byl vabank. Ten se nepovedl, zůstali jsme v křeči. Takové zvraty se můžou stát. Snad to ale bylo naposledy v této sezóně. Není třeba věšet hlavu, zase tak špatné to nebylo (jenom ten začátek).