Muži na úvod sezóny nadělovali

TJ Třebíč - BC Vysočina B 81:50 (16:14, 16:16, 17:8, 32:12)

Třebíčské basketbalisty v částečně omlazené sestavě čekal na úvod nové sezóny (po sestupu z 2.ligy) pikantní souboj s béčkem prvoligové Jihlavy. Třebíč do zápasu vstoupila lépe a celou dobu si udržovala mírný náskok 4-8 bodů. Jihlava se ale následně rozkoukala a zagresivnila obranu a pár snadnými koši dohnala Třebíč na poločasových 32:30. Po přestávkové bouřce v "šatně" vstoupila do druhé půle úplně jiná Třebíč, agresivní obrana nutila soupeře z Jihlavy k těžkým střelám a ztrátám, po kterých domácí borci vyráželi do smrtících protiútoků. Tým šlapal jako švýcarské hodinky, což v poslední čtvrtině ukázali i mladé pušky, které soupeře ničily stejně (ne-li líp) jako ostřílenější spoluhráči. Výsledek zápasu se nakonec zastavil na skóre 81:50 a diváci mohli odcházet spokojení do svých domovů stejně jako hráči. Jen trenér odcházel do hospody, ale byl rovněž spokojený. :)

TJ Třebíč - BK Žďár nad Sázavou B 86:62 (24:16, 28:16, 15:15, 19:15)

K druhému víkendovému utkání se dostavila pouze šestice hráčů hostujícího týmu žďárského béčka a proti nim sobotním vítězstvím povzbuzený tým domácích v nezvykle hojném počtu. Oproti sobotě posílený (pouze početně, nikoliv herně) třebíčský tým si od samého začátku budoval náskok a i přes řadu nepřesností bylo poločasové skóre uspokojivé - 52:32. Vývoj utkání tak sliboval možnost premiérového pokoření stobodové hranice v této sezoně. Spousta nepřesností na obou stranách a nesoustředěný výkon domácích však byly důvodem nerozhodného skóre třetí čtvrtiny (15:15) a hrstka promrzlých, ale o to věrnějších skalních fanoušků začala dávat najevo svou nespokojenost s výkonem domácích hráčů, někteří již tradičně i s výkonem rozhodčích. Třebíčští si z toho však nic nedělali a kromě několika exhibičních zakončení nové podkošové posily, Kuby Cejpka, pokračovali ve hře plné chyb až do samého konce zápasu. Přesto v poklidu dokráčeli k druhému vítězství na úvod sezony.

Za 14 dní bude Třebíč hostit týmy brněnských Husovic, které podle předpokladů a výsledků úvodních zápasů prověří naše hráče mnohem důkladněji.