Utrápený víkend plný ztrát a bez vítězství

O víkendu třebíčští basketbalisté absolvovali další dva zápasy Oblastního přeboru I. třídy, ale ani v Jihlavě a ani ve Žďáru nad Sázavou se třebíčským nedařilo. Bohužel v letošní sezoně jak v přípravě, tak v mistrovských zápasech ještě třebíčští nedokázali zvítězit na palubovce soupeřů. Spravit náladu si, ale můžou už v neděli 23. 11. od 10:00 v Brně, kde se uskuteční dohrávka přeloženého zápasu s BCS Husovice B.

BC Vysočina B - TJ Třebíč 82:75 statistika a komentář

Body a sestava: Jančář 21, Cejpek 15, Špaček 12, Černý D. 8, Čermák 6, Svoboda Jar. 4, Šárka 4, Janků 3, Milota 2, Černý R. 0.

Sobotní derby v Jihlavě nabídlo zajímavý a vyrovnaný duel v super atmosféře, i když nějaké pokřiky jihlavského publika nebyly vždy příjemné. Po vyrovnané 1. čtvrtině, bohužel navýšili obrátky domácí borci a utrhli se na 13 bodů, které byly rozhodující. Druhý poločas byla o fous lepším týmem hostující Třebíč, která se několikrát dostala na dostřel čtyř, pěti, ale i tří bodů. Jenže pokaždé, když byla šance překlopit skóre na naši stranu, tak nás srazili hloupé ztráty. Ve vyrovnaném a pěkném utkání se tak radovali z vítězství hráči Jihlavy.

Utkání BC Vysočina B - TJ Třebíč pohledem soupeře. ZDE

BK Žďár nad Sázavou B - TJ Třebíč 77:55 statistika a komentář

Body a sestava: Svoboda Jar. 14, Jančář 10, Šárka 7, Čermák 6, Černý R. 6, Cejpek 4, Černý D. 2, Diviš 2, Janků 2, Milota 2, Špaček 0.

Tradiční zápas ve Žďáru nad Sázavou. Zvláštní čas utkání, zvláštní stolek, zvláštní zápis, zvláštní diváci, zvláštní rozhodčí (poměr faulů, jen 6 TH?), náš nejhorší výkon sezóny a je jasný, že jsme nemohli vyhrát. Za celé utkání jsme nenalezli, nebo spíš nechtěli nalézt recept na zónovou obranu soupeře. Když už to na začátku třetí čtvrtiny vypadalo, že se vzchopíme a zápas zdramatizujem, tak nás opět zbytečné ztráty vrátili zpátky do útlumu a po zbytek zápasu jsme dělali sparing partnera domácím. Snad jsme si vzali ponaučení a v neděli předvedeme výkon vhodný ambicím tohoto týmu. Snadnější soupeř než Husovice B asi už nebude.

Komentář trenéra Karla Janíka: Utkání v Jihlavě bylo z mého pohledu povedené. Soupeře jsme přebíhali do protiútoků, vraceli jsme se dobře, obrana solidní. Nižší úspěšnost střelby nám neumožňovala otočit skóre. Když už to vypadalo, že se načnutý soupeř už zlomí, zlomili jsme se sami přihrávkami nikam. Výkon byl ale velmi dobrý. Na Žďár jsme si věřili více. Tady se nedařila střední a dlouhá střela a nemohli jsme se vyrovnat s tvrdě hrajícím a netrestaným soupeřem (za to nám přibývaly fauly jako na běžícím pásu). Porazili nás pendli z "A" týmu a málo pestrá hra v útoku. Nevyšla nám hlavně spolupráce rozehry s dlouhými a ti vyklidili podkošový prostor.