Třebíčský A-tým nestačil na domácí palubovce na dva středočeské týmy, kdy v sobotu po mizerném výkonu podlehl Brandýsu nad Labem a v neděli ve vypjatém utkání plném emocí těsně Kolínsko-kutnohorskému BK.

TJ Třebíč - BK Brandýs nad Labem 48:58

Body a sestava: Sladký 9, Vrtal 8, Janík 7, Špaček 5, Ferdan 4, Novák T. 4, Čermák 3, Černý D. 3, Černý R. 3, Cejpek 2, Diviš, Man.

Na sobotní zápas byl v třebíčském dresu připraven maximální počet hráčů. Domácí chtěli na svého soupeře vletět hned od začátku, a to se také podařilo. Ve třetí minutě musel hostující tým za stavu 10:2 zastavovat úvodní nápor domácích oddechovým časem. To se hostům povedlo a do konce první čtvrtiny vyrovnali hru a snížili rozdíl ve skóre na 5 bodů (18:13).

Od druhé čtvrtiny začalo velké třebíčské trápení. Ve hře týmu z Vysočiny bylo až příliš nepřesností a nedařilo se ani střelecky. Naštěstí pro domácí ani Brandýs nehrál zrovna svůj nejlepší zápas a před druhým poločasem se začínalo znovu od nuly (27:27).

Bohužel zlepšení nepřišlo ani po změně stran. Třebíčští nadále pokračovali ve hře, ze které museli diváky bolet oči. Brandýs si tak ve třetí čtvrtině vybojoval devítibodový náskok (36:45).

Naděje pro domácí začala svítat v polovině závěrečné čtvrtiny, kdy se šňůrou 10:0 vrátili třebíčští do zápasu. Náskok hostů se v té chvíli snížil na rozdíl jednoho koše. Bohužel jak se ukázalo, jednalo se pouze o chvilkový záchvěv ve hře domácích. Po time outu hostujícího týmu už nedokázali na povedenou pasáž navázat. Naopak v závěru zápasu to byla ze strany domácích už pouze křeč. V posledních čtyřech minutách dokázali pouze jednou skórovat.

Hosté se tak mohli radovat z vítězství v zápase, který rozhodně nenabídl žádné střelecké hody (48:58).

TJ Třebíč - Kolínsko-kutnohorský BK 86:89

Body a sestava: Černý D. 17, Vrtal 17, Čermák 13, Černý R. 12, Špaček 11, Ferdan 6, Sladký 6, Cejpek 2, Janík 2, Diviš.

V neděli si domácí chtěli napravit reputaci v souboji proti Kolínsko-kutnohorskému basketbalovému klubu. Tento tým vznikl spojením dvou ligových týmů z minulých let a do utkání s domácí Třebíčí přijel vyzbrojen o tři hráče KNBL týmu Kolína. Naopak domácí soupiska byla oproti sobotnímu zápasu o 2 hráče chudší.

Úvod zápasu byl jako přes kopírák podobný tomu z předchozího dne. V pohodě hrající domácí a rychlé vedení 10:2. Středočeský výběr přijel v mladé sestavě a snažil se o rychlé tempo hry. To jakoby třebíčskému týmu vyhovovalo více a konečně se chytnul v útoku. První čtvrtinu tak ovládli třebíčští (27:18).

V dobré útočné hře pokračovali domácí i ve druhé desetiminutovce. Ovšem v jejich obraně se začaly objevovat chyby, které se hostům dařilo trestat. Přesto před poločasovou přestávkou byli domácí stále ve vedení (49:44).

Vstup do druhé půle se domácím vůbec nepovedl. Hosté na svého soupeře vletěli a díky 9 bodům v řadě se poprvé v zápase dostali do vedení. Oproti sobotnímu zápasu tentokrát zafungoval oddechový čas i na domácí straně. Domácí zastavili hostující nápor a diváci mohli sledovat vyrovnanou bitvu. Komplikací pro domácí však po zranění Janíka z úvodu zápasu a problémy s fauly, byla úzká rotace.

Do poslední čtvrtiny vstupovali s nejtěsnějším možným náskokem třebíčští (66:65). V polovině závěrečného dějství začali mít navrch hosté. Na jejich vedení 77:85 však domácí skvěle zareagovali a během krátkého úseku si vzali vedení zpět. Zápas se blížil do infarktové koncovky. Po odpískaném faulu při tříbodovém pokusu vzduchem létaly velké emoce. Hostující Novák po dvou úspěšných šestkách překlopil vedení opět na stranu hostů. Po dalším hostujícím koši ztráceli domácí před posledním útokem už 3 body a to se ukázalo jako klíčové. Domácím se již nepodařilo dostat k zakončení a bohužel ani ve druhém domácím zápase se jim nepodařilo uspět.

Po závěrečné krátké potyčce před střídačkou hostů se tak mohl Kolínsko-kutnohorský klub radovat z vítězství. Bohužel ani v jednom úvodním domácím zápase sezony se nepodařilo třebíčskému áčku dosáhnout na potřebné vítězství. Vzhledem k tomu, že oba zápasy byly hratelné, mrzí tyto ztráty o to více. Třebíčští se teď budou muset dát zdravotně dohromady a pokusit se překvapit za 14 dní na horkých palubovkách týmů Pardubic a Chrudimi.