Těžký dvojboj na domácí palubovce čekal na třebíčské áčko proti soupeřům z horní poloviny tabulky Tesle Brno a Blansku. Oba týmy navíc do zápasu proti Třebíči vstupovaly posilněni výhrou proti druhému týmu soutěže z brněnských Husovic.

TJ Třebíč - Tesla Brno 84:63

Body a sestava: Černý D. 15, Sladký 14, Vrtal 13, Čermák 12, Janík 11, Černý R. 8, Špaček 6, Ferdan 5, Lenikus, Novák D.

Úvod sobotního zápasu nenabídl slušně zaplněnému hledišti mnoho basketbalové krásy. Střelci na obou stranách se trápili. Brněnský tým se poprvé v zápase dokázal bodově prosadit až ve čtvrté minutě. Přesto se v šesté minutě Tesla dostala do vedení. Pak ale přišla šňůra domácích 10:0. Rozdíl ve skóre však ještě stihli hosté v závěru první čtvrtiny zkorigovat (20:15).

Ve druhé čtvrtině pokračoval vyrovnaný boj. Domácím se dlouho nedařilo hostům odskočit. Až v závěru prvního poločasu se jim to částečně povedlo (41:33). Definitivní zlom zápasu přišel ve třetí čtvrtině, ve které se třebíčský tým konečně chytnul v útoku, když v této části nastřílel 30 bodů a odskočil soupeři na rozdíl přesahující dvacetibodovou hranici (71:50).

V poslední čtvrtině se Tesla pokusila o to, o co se v poslední době na třebíčské snaží zkoušet téměř každý tým, když prohrává vyšším rozdílem - pokusit se vrátit do zápasu zónovou obranou. Ani Tesle se to však nepovedlo, když si domácí proti zóně pomohli třemi úspěšnými trojkovými pokusy a slušnou porci minut tak dostali i mladíci Novák s Lenikusem.

Třebíčští se tak mohli radovat z již patnáctého vítězství v řadě (84:63) a pět kol před koncem si zajistili první místo po základní části Jihomoravské ligy.

TJ Třebíč - ASK Blansko 75:63

Body a sestava: Janík 17, Vrtal 15, Sladký 12, Čermák 11, Černý D. 6, Lenikus 5, Černý R. 4, Špaček 3, Ferdan 2.

Lepší vstup do nedělního zápasu měl domácí tým. Hosté měli problémy především pod košem, kde si často pomáhali pouze za cenu faulu a na začátku páté minuty už vedli třebíčští v poměru 16:7. Poté však přišlo v jejich hře k uspokojení a Blansko se rázem vrátilo do zápasu. Vedení po první čtvrtině však zajistil domácím zkušeně trojkou s klaksonem veterán Špaček (21:18).

Ve druhé čtvrtině třebíčští hráči opět dokázali zabrat a svému soupeři znovu odskočili (43:34). Ve třetí čtvrtině pokračoval nepříliš přesvědčivý výkon třebíčských. Štěstí pro domácí bylo, že za hosty se v tu dobu byl schopen bodově prosazovat pouze jeden hráč, a tak ke svému náskoku přidali dalších pár bodů (64:49).

Pokud se domácím v prvních třech čtvrtinách příliš nedařilo, tak závěrečné dějství bylo přímo hrůzostrašné. Výkon třebíčských „zdobila“ spousta ztrát a nepřesných zakončení. Přesto všechno však dokázali dovést zápas do vítězného konce (75:63). Pozitivem utkání jsou pak první body za áčko Tondy Lenikuse.

K příštím zápasům cestuje třebíčské áčko na palubovky Hodonína a Uherského Brodu.