V důležitém domácím utkání v boji o co nejvýhodnější pozici do play-off dokázalo áčko porazit lídra soutěže z Kyjova. Příští sobotu se třebíčští basketbalisté představí na domácí palubovce v dohrávce proti Blansku.

TJ Třebíč - Jiskra Kyjov 75:65

Body a sestava: Vrtal 17, Čermák 14, Sladký 12, Špaček 11, Janík 9, Černý D. 6, Cejpek 2, Černý R. 2, Ferdan 2.

Na třebíčské áčko čekal o víkendu pouze jeden zápas. V neděli do Třebíče přicestoval suverénní lídr letošní sezony z Kyjova. Domácí, kterým chyběl dlouhodobě zraněný Pavlas a krásy Srí Lanky objevující Diviš, chtěli oplatit soupeři porážku z jeho palubovky. A za svým cílem vykročili odhodlaně hned od prvních vteřin zápasu.

Už na začátku druhé minuty bylo skóre 9:0 a hosté reagovali timeoutem. Po oddechovém čase se sice hosté začali prosazovat v útoku, ale v obraně měli stále problémy s domácími střelci, a tak byli po první čtvrtině třebíčští borci ve vedení 30:16. Povedený vstup do utkání se ukázal ve zbytku zápasu jako klíčový. Od druhé čtvrtiny hosté zlepšili svůj výkon a hra, která byla místy velmi rozkouskovaná, se vyrovnala. V poločase byli přesto napřed domácí o 12 bodů (49:37).

Po změně stran už se domácím střelba z dálky tolik nevedla. Naopak Kyjov zlobil především na útočném doskoku, po kterém získával výhodu dalších útoků. Přesto se ale ve druhém poločase ani jednou nedokázal přiblížit na jednociferný rozdíl ve skóre, a tak se z vítězství v poměru 75:65 zaslouženě radovali třebíčští.

Na nedělní dopolední čas velmi slušně zaplněná hala tedy viděla další domácí třebíčskou výhru a teprve druhé zaváhání Kyjova v sezoně. Zápas svým průběhem připomněl první měření sil těchto soupeřů v této sezoně, kdy o vítězství domácího týmu rozhodl také lepší vstup do zápasu a to především díky úspěšným trojkovým pokusům.

Na třebíčské áčko čeká v příštích dvou týdnech kvůli dohrávkám odložených zápasů náročný program celkem 5 utkání, ve kterých bude bojovat o co nejlepší umístění před boji play-off.