Pouze jedno vítězství z palubovek krajských rivalů Žďáru nad Sázavou a Jihlavy dovezlo třebíčské áčko. V pátek třebíčští hráči vymění palubovku za taneční parket a za 14 dní se poprvé v roce 2019 představí domácím fanouškům v utkání proti Tesle Brno.

BK Vlci Žďár B - TJ Třebíč 66:58

Body a sestava: Vrtal 29, Sladký 10, Čermák 8, Janík 4, Černý R. 3, Cejpek 2, Špaček 2, Černý D., Diviš.

V sobotu třebíčské áčko cestovalo do zasněženého Žďáru nad Sázavou, kde na třebíčský tým čekala smečka žďárských Vlků. Do utkání vstoupili lépe domácí, kdy třebíčští nezachytili začátek a ve 3. minutě prohrávali 8:0. Ani do konce první periody nepřišlo nějaké zlepšení a třebíčští ztráceli 10 bodů (21:11). Chaos v útoku a špatné řešení obranných situací pokračovalo i ve druhé čtvrtině, kdy třebíčští ztráceli už hrozivých 20 bodů, ale do konce první půlky utkání zvládli výsledek ještě trochu zkorigovat (37:21).

Do druhé půlky utkání šli třebíčští s cílem co nejvíc ukrojit z náskoku domácích a otočit utkání. Třebíčští se přizpůsobili na tvrdost utkání, kterou dovolili rozhodčí, což bylo spíš ke škodě, protože celé utkání víc připomínalo jatka než basketbal. Třetí čtvrtina utkání tak patřila třebíčskému týmu, který stáhl náskok Vlků na 10 bodů (52:42). Bohužel ve čtvrté čtvrtině i přes zlepšenou obranu pokračovalo trápení na útočné polovině a i přes spoustu volných střeleckých pozic se třebíčští nebyli schopni trefit a ze Žďáru si odvezli zbytečnou porážku, která komplikuje boj o čelo tabulky.

BC Vysočina B - TJ Třebíč 60:67

Body a sestava: Sladký 20, Špaček 11, Černý D. 10, Vrtal 9, Janík 8, Diviš 4, Čermák 3, Černý R. 2, Cejpek.

V neděli Třebíč cestovala do Jihlavy, kde na ně čekalo béčko Vysočiny. Vstup do utkání se lépe vyvedl Jihlavě, která se rychle ujala vedení 5:0, ale po zbytek první čtvrtiny se třebíčští drželi na dostřel jednoho koše (22:19). Do druhé čtvrtiny se třebíčskému týmu vůbec nevyvedl nástup. Jihlava dala v rychlém sledu 9 bodů a vedla už 32:19. Naštěstí třebíčští se rychle vrátili do hry a v poločase ztráceli pouze 4 body (37:33).

Třetí čtvrtina vyšla třebíčskému týmu na výbornou. Díky agresivní obraně se začalo dařit jak v přechodové fázi, tak i v útoku do plných a třebíčští si vybudovali náskok šesti bodů (45:51). Ve čtvrté čtvrtině se Jihlava snažila vzít náskok zpět, ale třebíčští si závěr utkání zkušeně pohlídali a připsali si důležité vítězství z venkovní palubovky.

V pátek 25. 1. se všichni těšíme na ples a v neděli 3. 2. áčko nastoupí k domácímu utkání s Teslou Brno.