Sobotní basketbalem nabitý den v Třebíči byl zakončen krajským derby, ve kterém áčko hostilo v dohrávce 5. kola rezervu Žďáru nad Sázavou.

TJ Třebíč - BK Vlci Žďár B 90:58

Body a sestava: Vrtal 23, Čermák 20, Špaček 13, Janík 11, Černý D. 7, Černý R. 7, Diviš 5, Pavlas 2, Sladký 2.

Vlčí smečka přijela do Třebíče v počtu čítající pouze 7 kusů a v začátku zápasu se snažila rozhodit třebíčské zónovou obranou. To se jí ale nepovedlo, když domácí nastoupili do utkání s přesně seřízenými mířidly a po sedmi minutách vedli už 26:4.

Hosté se pak sice zvedli, ale když ve druhé čtvrtině zvyšoval vedení domácích trojkou Tadeáš Diviš, který byl zpoza trojkového oblouku stoprocentní, bylo jasné, že zápas se bude už pouze dohrávat. To se také stalo a tak třebíčští borci v poklidu dokráčeli k dalšímu domácímu vítězství.

Příští týden čekají na třebíčské áčko o poznání těžší zápasy, když zajíždí na palubovky brněnských soupeřů z Husovic a Černých Polí.