Třebíčské áčko dovezlo z víkendového tripu čtyři body. Nejprve v sobotu dokázalo po x letech vyhrát na brněnské Tesle a v neděli ubojovat vítězství na palubovce nepříjemného Blanska. Za 14 dní vyráží třebíčští v sobotu do Kyjova a v neděli v domácím prostředí narazí na nováčka z Hodonína.

Tesla Brno - TJ Třebíč 47:73

Body a sestava: Špaček 22, Vrtal 16, Janík 10, Sladký 9, Diviš 6, Černý R. 5, Černý D. 2, Svoboda 2, Ferdan 1, Pavlas.

Na palubovku brněnské Tesly, kde se Třebíči v minulosti herně ani výsledkově nedařilo, odcestovalo áčko bez dlouhodobě zraněného Cejpka a kapitána Čermáka. Naopak na svoji premiéru v dresu áčka byl připraven pendl z béčka Svoboda. Úvod zápasu třebíčským celkem vyšel, když se bodově prosazovali především podkošoví hráči. Druhá čtvrtina však vyšla lépe domácí Tesle a vedení Třebíče se před poločasovou přestávkou snížilo na rozdíl 4 bodů.

Třebíčští ale dokázali zlomit zápas na svoji stranu ve třetí čtvrtině, kterou především díky dobré obraně opanovali 22:4. Poslední čtvrtina se už jen dohrávala a tak třebíčští aspoň pobavili diváky několika pěknými basketbalovými akcemi. Své první trefy se v závěru zápasu dočkal i nováček Svoboda.

ASK Blansko - TJ Třebíč 70:75

Body a sestava: Vrtal 22, Černý R. 14, Sladký 12, Špaček 9, Janík 7, Diviš 6, Černý D. 3, Ferdan 2, Pavlas, Svoboda.

V neděli ráno čekal třebíčské zápas na hřišti Blanska. I letos kvůli dlouhému čekáni na míče, si museli třebíčští borci okořenit rozcvičku populárními rybičkami. Ty ale třebíčským do začátku zápasu moc nepomohli, když je úvodní čtvrtina zastihla nekoncentrované a Blansko si především díky rychlé hře vytvořilo náskok sedmi bodů. Tento náskok se ale díky zlepšené obraně začal třebíčským dařit postupně stahovat a před změnou stran byl náskok domácích už jen 3 body.

Stejně jako o den dříve na Tesle, vyšla třetí čtvrtina lépe Třebíči a do poslední části zápasu šla s náskokem 5 bodů. Pár minut před koncem už to vypadalo, že si třebíčští zápas pohodlně pohlídají, ale domácí se nevzdali a zápas se jim podařil zdramatizovat. Třebíč ale nakonec dokázala výhru urvat a připsala si páté vítězství v letošní sezoně. Toto vítězství se nerodilo vůbec lehce, bylo hodně ubojované, ale o to je cennější.

Za 14 dní čeká na třebíčské áčko zápas na horké půdě Kyjova a v neděli na domácí palubovce přivítají nováčka soutěže z Hodonína.