Třebíčské áčko zahájilo Jihomoravskou ligu (nový název OP I) na domácí palubovce. V obou zápasech ukázalo větší kvalitu než týmy Uherského Brodu a Vyškova a připsalo si do tabulky dvě vítězství. Za 14 dní se třebíčský tým opět představí na domácí palubovce v krajském derby proti Jihlavě.

TJ Třebíč - BK Spartak Uherský Brod 76:65

» statistika a komentář

Body a sestava: Vrtal 26, Sladký 11, Špaček 9, Čermák 8, Černý D. 7, Janík 6, Černý R. 5, Ferdan 4, Diviš, Kovář.

Bez zraněného Kuby Cejpka a Petra Pavlase, který ve Francii reprezentuje české barvy v paintballu, ale naopak už s novou posilou Michalem Kovářem nastoupili třebíčští basketbalisté do prvního zápasu v nové sezóně. Soupeřem jim byl Uherský Brod, který do Třebíče oproti loňské sezóně přicestoval v omlazené sestavě.

Domácím borcům se před slušně zaplněným hledištěm vstup do utkání ale příliš nepovedl. V první čtvrtině to byla přetahovaná o každý bod, když se třebíčským nedařila střelba, přestože si vytvářeli volné pozice. Povedeným nástupem do druhé čtvrtky si domácí vytvořili náskok, který však dlouho neudrželi, když v závěru prvního poločasu po chybách v útoku a nepozorné obraně hostující Uherský Brod otočil skóre a do druhého poločasu šel s vedením 33:30.

V druhém poločase už ale třebíčští zabrali a i přes to, že se jim stále příliš střelecky nedařilo, postupně si vytvořili náskok, který se až do konce zápasu udržoval kolem hranice deseti bodů. Třebíčským se tak podařilo ubojovat první vítězství v nové sezóně.

TJ Třebíč - BK Vyškov 82:49

Body a sestava: Vrtal 16, Janík 14, Černý R. 10, Sladký 10, Čermák 8, Kovář 8, Špaček 6, Diviš 5, Ferdan 5, Černý D.

V neděli do Třebíče přijel nováček soutěže z Vyškova. Domácím se oproti sobotě vydařil úvod zápasu lépe a první čtvrtinu opanovali výsledkem 22:10.

Ve zbývající části zápasu třebíčští borci už jen postupně navyšovali vedení, a tak nakonec dokráčeli k pohodlnému vítězství 82:49.

Za 14 dní prověří třebíčské síly regionální rival z Jihlavy. Původně plánovaný nedělní zápas proti Žďáru nad Sázavou je na žádost soupeře odložen.