Třebíčské áčko zahájilo novou sezónu turnajem v Hodoníně, kam odcestovalo v okleštěné sestavě, když bylo k dispozici pouze 7 hráčů. Turnaj se hrál systémem 2x10 minut a třebíčský tým byl nalosován do skupiny s domácím Hodonínem, Slovanem Černá Pole a Holíčí.

V prvním zápase na třebíčské čekal protivník Slovan Černá Pole, proti kterému se Třebíč utkala po roční pauze od soupeřova postupu do druhé ligy. I přes nadějný vstup do utkání ze strany Třebíče si brněnský tým postupem času vybudoval náskok, který si pak zkušeně pohlídal, když na tabuli po konci zápasu svítilo skóre 33:23 pro Černá Pole.

V druhém zápase naopak roli favorita potvrdili třebíčští. Na domácí Hodonín vlétli hned od začátku a dostali se do vedení 14:0. Pak došlo k menšímu polevení koncentrace a nováček OP I začal náskok snižovat. Na žádný zvrat ale nedošlo a Třebíč vyhrála 53:48.

Před posledním zápasem proti slovenskému druholigovému týmu z Holíče byla situace ve skupině mezi prvními třemi týmy zamotaná a třebíčským zaručovalo jistý postup do bojů o medaile pouze vítězství o 8 a více bodů. Přesně to se třebíčským povedlo, když po dobrém výkonu, který vygradoval v koncovce zápasu, zvítězili 48:40. Sobotní boje ve skupině tak ukončili s bilancí dvě vítězství a jedna porážka, což zajistilo hráčům Třebíče druhé místo ve skupině.

V nedělním semifinálovém zápase došlo na reprízu loňského semifinále OP I proti Kyjovu. Tentokrát se z postupu radovala Jiskra, když třebíčským nevyšel především druhý poločas a Kyjov tak dokráčel k jasnému vítězství v poměru 44:24. Navíc se v tomto zápase nepříjemně zranil Kuba Cejpek, který s velkou pravděpodobností přijde o začátek sezóny.

Náladu si třebíčští nespravili ani v zápase o třetí místo proti krajskému rivalovi ze Žďáru. Třebíč prohospodařila více než desetibodové vedení a žďárští vlci v posledních dvou minutách otočili zápas ve svůj prospěch. Na třebíčské áčko tak zůstalo nepopulární čtvrté místo.

Turnaj v Hodoníně byl velmi dobře zorganizovaný a pro třebíčské to byla dobrá prověrka před blížícím se začátkem sezony.

Třebíčští borci se neztratili ani v doprovodných soutěžích. Daniel Černý potvrdil svoji pověst střelce a v soutěži trojkařů se dostal do finále. V něm pak nestačil pouze na zástupce týmu Basket Brno z Kooperativa NBL, který v Hodoníně sobotu večer odehrál přátelský zápas proti týmu MBK Karlovka Bratislava. Kapitán Michal Čermák byl pak organizátory vyhlášen největším sympaťákem turnaje a Matěj Vrtal dostal ocenění pro nejužitečnějšího hráče TJ Třebíč.