Třebíčští zvládli vyrovnané bitvy s Kyjovem a postoupili do finále, kde vyzvou brněnské Žabovřesky. Finálová série je v plánu již příští týden. Třebíčští sérii začnou na domácí palubovce v sobotu 21. 4. od 18:30 a v neděli se vydají k poslednímu utkání sezóny na palubovku brněnského soupeře.

Jiskra Kyjov - TJ Třebíč 58:63

» statistika a komentář

Body a sestava: Vrtal 14, Cejpek 10, Čermák 9, Janík 8, Špaček 8, Pavlas 6, Sladký 6, Ferdan 2, Černý D., Černý R.

Do Kyjova k prvnímu semifinálovému utkání odjeli třebíčští téměř kompletní, když chyběl pouze zraněný Diviš. Vstup do utkání před zaplněnou halou vyšel lépe domácím, kteří ve 4. minutě vedli 10:3. Po timeoutu třebíčští utáhly šrouby v obraně a první čtvrtka skončila 13:10. Druhá čtvrtina byla ještě víc vyrovnaná. Hrál se fyzicky náročný basketbal, kdy třebíčští se snažili využívat svoji výškovou převahu. To se částečně dařilo a třebíčští z náskoku ukrojili další bodík (27:25).

Ve třetí čtvrtině pokračovala přetahovaná o každý bod. Třebíčští se v 25. minutě poprvé dostali do vedení, které jim ale do konce čtvrtky nevydrželo (47:46). Ve čtvrté čtvrtině už hosté z Třebíče byli lepší. Skvěle fungovala obrana, když v posledních třech minutách třebíčští nedostali ani jeden koš a šňůrou 6 bodů v řadě rozhodli o důležitém vítězství a do Třebíče si odvezli náskok 5 bodů!

TJ Třebíč - Jiskra Kyjov 70:72

Body a sestava: Sladký 18, Pavlas 12, Černý D. 8, Cejpek 7, Špaček 7, Čermák 6, Janík 6, Vrtal 6, Černý R., Ferdan.

I v Třebíči si cestu do haly našlo hodně lidí! Jenže laxní přístup domácích, přesná střelba trojek hostů a po první čtvrtině byl pryč náskok z Kyjova (13:18). Ve druhé čtvrtině pokračovala špatná hra třebíčských, Kyjov i přes výškový hendikep sbíral jeden útočný doskok za druhým a navýšil svůj náskok o dalších 5 bodů (24:34).

Třetí čtvrtina už byla z pohledu domácích lepší. Třebíčští lépe brali na záda a i procento střelby se zlepšilo, ale Kyjov měl stále náskok devíti bodů (45:54) a postupoval do finále. Ve čtvrté čtvrtině přidali třebíčští ještě více na bojovnosti, přitvrdili v obraně a bod po bodu ukrajovali z náskoku Kyjova a až do konce utkání to byla přetahovaná o každý bod. Minutu před koncem třebíčští vedli o 2 body, ale Kyjov ještě stačil trefit dvě trojky a vzít třebíčským domácí neporazitelnost v letošní sezóně, ale ne postup do finále, kde si to třebíčští rozdají s Žabovřeskami o vítězství v soutěži a právo postupu do druhé ligy.

Všichni hráči zaslouží pochvalu za bojovnost! Díky taky patří divákům za podporu a všechny zveme na finále již tuto sobotu!