Těsná porážka, úspěšná odveta a postup mezi čtyři nejlepší. Basketbalisté TJ Třebíč ve čtvrtfinále play-off Oblastního přeboru I. třídy vyřadili Teslu Brno.

Svěřenci Vladimíra Smitala první duel na palubovce Jihomoravanů o bod prohráli, ale ztrátu doma bez výraznějších problémů smazali a v dubnovém semifinále se mohou těšit na dvojzápas proti Kyjovu.

TESLA BRNO - TŘEBÍČ 61:60

Hosté se museli obejít bez dvou hráčů základní sestavy Daniela Černého a Janíka. Vstup do zápasu vyšel lépe Brňanům, kteří se rychle dostali do čtyřbodového vedení. Třebíčský trenér Vladimír Smital si musel vzít oddechový čas, po něm jeho svěřenci převzali iniciativu a do konce úvodní desetiminutovky si vypracovali patnáctibodový náskok.

Jenomže do druhé části jako by nastoupily úplně jiné týmy a domácí snížili na poločasových 27:30. Tesla měla mírně navrch i ve třetí čtvrtce, kdy se dostala do šestibodového vedení. Ovšem Třebíč dokázala stav ještě otočit.

Jenže o těsný náskok v závěrečném dějství, které nabídlo boj až do poslední chvíle, nakonec přišla. „Výborně jsme začali, ale soupeř postupem času vyrovnal hru a bohužel i skóre. To se ve druhém poločase přelévalo z jedné strany na druhou. Nám začaly odcházet síly a soupeř se štěstím dokázal o bod vyhrát,“ hodnotí první utkání trenér TJ Třebíč Vladimír Smital.

TŘEBÍČ - TESLA BRNO 65:46

Tým z Vysočiny v prvním zápase přišel o kapitána Čermáka a Radim Černý do odvety nastupoval se sebezapřením. „Tady to pro nás bylo ještě horší. Zranil se nám kapitán Čermák, který si v prvním zápase vyvrtl koleno. Naše okleštěná sestava tak byla ještě menší,“ podotýká třebíčský kouč Vladimír Smital.

Jeho svěřenci i přesto začali před zaplněnou halou parádně a po dvou minutách vedli 10:0! Hosté sáhli po oddechovém čase, ale to jim nebylo nic platné. Třebíč si do druhé části odnesla pohodlný náskok, který bezchybnou obranou navýšila a v polovině zápasu vedla už 35:17.

Tempo hry poté opadlo, ale domácí soupeře do ničeho nepouštěli a sami naopak vedení navyšovali. Hostitelé ve čtvrté čtvrtině bez výraznějších problémů dokráčeli za postupem.

„Dobře jsme začali, i když se hra potom vyrovnala, udržovali jsme si náskok. Dařilo se nám trošku víc pod košem a proměňovali šestky. Přesto, že jsou zápasy v play-off napínavé až do konce, soupeř neměl šanci nás porazit. Teslu jsme nepustili k tomu, aby naše vedení výrazně stáhla,“ těší domácího trenéra. Jeho svěřenci se mohou těšit na semifinálovou bitvu s Kyjovem.

autor: Jiří Oborný / Třebíčský deník