Třebíčské áčko zvládlo čtvrtfinálovou sérii proti Tesle Brno. Třebíčští v Brně sice o jeden bod prohráli, ale domácí odvetu zvládli na výbornou a zajistili si postup do semifinále. Soupeřem v semifinále bude Jiskra Kyjov. Série začíná 14. 4. na palubovce Kyjova, odveta v Třebíči je naplánovaná na neděli 15. 4. od 10:00!

Tesla Brno - TJ Třebíč 61:60

Body a sestava: Sladký 16, Cejpek 12, Vrtal 10, Čermák 9, Špaček 6, Ferdan 4, Pavlas 3, Černý R., Diviš.

K prvnímu čtvrtfinálovému utkání odjel téměř kompletní kádr, pouze Daniel Černý a Janík nebyli pro zranění připraveni k utkání. Třebíčští do zápasu vstoupili rozpačitě a ve 4. minutě za stavu 6:2 pro Teslu přišel time out. Po time outu třebíčští ovládli palubovku a šňůrou 3:22 získali 15 bodový náskok po 1. čtvrtině (9:24). Bohužel druhá čtvrtka byla z pohledu třebíčských katastrofální, hosté z Třebíče ustoupili od své hry, kdy především v útoku to bylo velké trápení a Tesla stáhla třebíčský náskok na tři body (27:30).

Ve třetí čtvrtině byla mírně lepší Tesla, která se dokonce ve 26. minutě dostala do vedení o 6 bodů, ale třebíčští si ještě do konce třetí čtvrtiny vzali vedení zpět (43:45). Ve čtvrté čtvrtce pokračovala Tesla v tvrdé hře, někdy až za hranicí, která byla zejména jedním rozhodčím tolerována (bohužel pan rozhodčí přijel pískat i v neděli do Třebíče) a třebíčským byl pískán sebemenší dotyk.

Třebíčští se ale nevzdali a s podporou třebíčských fanoušků, kteří vážili cestu do Brna bojovali do poslední vteřiny. Sice v koncovce byla šťastnější Tesla, ale i tak si třebíčští domů odvezli velmi dobrý výsledek do odvety, bohužel ale sestava dostala další trhliny...

TJ Třebíč - Tesla Brno 65:46

Body a sestava: Sladký 22, Vrtal 10, Černý R. 9, Špaček 9, Cejpek 7, Diviš 4, Ferdan 2, Pavlas 2.

Pro odvetné utkání přibyl na marodku kapitán Čermák a s velkým sebezapřením nastoupil Radim Černý. Rozpadlá sestava na perimetru (pouze 3 hráči) + výšková převaha pod košem velela k jasné taktice. Vstup do utkání před zaplněnou halou byl skvělý, ve druhé minutě to bylo 10:0, Tesla sahala po time outu a třebíčští si hned na úvod vybudovali rozhodující náskok. První čtvrtina nakonec skončila 21:11. Ve druhé čtvrtině třebíčští pokračovali ve výborné obraně, soupeři za celou čtvrtinu dovolili pouze 6 bodů a navýšili svůj náskok na rozdíl 18 bodů (35:17).

Po poločasové přestávce tempo hry trochu opadlo, ale třebíčští pořád skvěle pracovali v obraně, k tomu se chytili z dálky a díky třem trojkám za třetí čtvrtinu navýšili náskok o dalších 6 bodů (51:27). Čtvrtá čtvrtina byla z pohledu třebíčských bojovníků už hra na údržbu, bez zbytečných ztrát, dlouhé útoky atd. Tesle se nakonec podařilo 5 bodů stáhnout, ale to bylo vše a slavit postup do semifinále mohli třebíčští.

Všichni hráči zaslouží VELKOU pochvalu, ale jmenovitě musíme vyzdvihnout Honzu Sladkého, který především dnes odehrál velké utkání. Díky za bojovnost, byli jste skvělí! Díky fanouškům za skvělou atmosféru! Teď jsou necelé čtyři týdny na doléčení šrámů, vyprázdnění marodky a jede se na Kyjov.