Blansko v nepohledném utkání poraženo

Pouze jedno utkání proti Blansku odehráli třebíčští basketbalisté a dle výsledku zvládli zápas na výbornou, ale hra určitě nebyla taková, která by potěšila oko fanouška basketbalu. Ale i taková vítězství jsou důležitá. Za 14 dní zajíždí třebíčští na palubovku lídra soutěže SAM Brno, které má v letošním ročníku pouze jedinou porážku.

TJ Třebíč - ASK Blansko 86:66

Body a sestava: Cejpek 18, Janík 14, Vrtal 13, Špaček 12, Čermák 11, Černý D. 8, Janků 6, Ferdan 2, Vérosta 2.

Do sestavy se vrátili habáni, naopak chyběli Thajec Diviš, po operaci nosu Arnošt Sladký, erasmák Radim Černý a do tréninku se vracející kotníkář Šárka. Lepší začátek měli domácí, kteří ve 4. minutě vedli 8:0. Hosté si vzali time-out, ale vydržela jim zlepšená hra jen dvě minuty než Třebíč zase svůj náskok i přes laxní výkon navýšila na 25:14 po 1. čtvrtině. Ležérní tempo, které připomínalo spíše páteční trénink než mistrovské utkání pokračovalo i ve druhé čtvrtině, naštěstí naše převaha pod košem a ještě laxnější Blansko dovolilo navýšit náskok domácích o dalších 11 bodů na poločasových 47:25.

Strašák třetích čtvrtin se zdál z posledních zápasů vyléčen, ale ono ne. Třebíč hrála hrozně, totálně se přizpůsobila hře Blanska, které se nepatrně zlepšilo a domácím se smrskl náskok z 22 bodů jen na 15. Tempo utkání se trošičku navýšilo až v poslední čtvrtině, kdy domácí začali více běhat a míč tlačili dolů na podkošové hráče, ale i tak to bylo hodně ospalé. Když to shrneme tak pozitivem bylo mírné vylepšení skóre a zisk lepších vzájemných zápasů s Blanskem a velkým mínusem opět třebíčské přizpůsobení hře soupeře.