Vstup do nového roku se vydařil

První zápasy, resp. zápas absolvovali třebíčští basketbalisté v roce 2017. V pátek večer dalo družstvo Zlína vědět, že se k sobotnímu utkání nedostaví, tak třebíčské hráče čekal pouze nedělní zápas s nepříjemnou Kroměříží, který třebíčští borci dovedli do vítězného konce. Další zápasy Třebíč čekají na palubovkách krajských rivalů z Jihlavy a Žďáru nad Sázavou.

TJ Třebíč - SKB Zlín B ZRUŠENO

Družstvo Zlína se pro nedostatek hráčů nedostavilo k zápasu. O osudu utkání rozhodne STK ČBF JM.

TJ Třebíč - Slavia Kroměříž 55:45

Body a sestava: Janík 17, Čermák 12, Špaček 10, Vrtal 6, Cejpek 4, Sladký 4, Černý R. 2, Ferdan.

Ne zcela kompletní sestava se krystalizovala k zápasu s Kroměříží. K dlouhodobě absentujícím se z rodinných či pracovních důvodů přidali Janků, Vérosta, Diviš a k tomu se na úterním tréninku zranil Daniel Černý. Ale i tak k zápasu bylo připraveno 8 hladových vlčáků. První minuty přinesly velmi nepřesný basketbal a na první koš si diváci počkali až do třetí minuty, pak už tam něco málo napadalo a Třebíč měla po první čtvrtině náskok 6 bodů. Začátek druhé periody vyšel lépe hostujícím hráčům, kteří po třech trojkách v řadě otočili skóre ve svůj prospěch, ale netrvalo dlouho a domácí si do konce první poloviny utkání vzali vedení zpět a o poločase vedli 26:24.

Třetí čtvrtina byla nejlepší pasáží zápasu, kdy se hrál docela slušný basketbal. Hostující Kroměříž se snažila o agresivní pressing, který ale domácí chytře překonávali a díky rychlým protiútokům a třem přesným zásahům zpoza perimetru tak Třebíč vyhrála třetí čtvrtinu o 5 bodů a před čtvrtou čtvrtinou měla náskok 7 bodů. Čtvrtou čtvrtinu provázelo spoustu nepřesností na obou stranách a obě družstva se víceméně trápila, především na útočné polovině. Ale přece jen o 3 body byla šťastnější Třebíč a kromě vítězství na svou stranu ještě urvala lepší vzájemné zápasy.