Lazaret s Husovicemi pouze jedno vítězství

Třebíčský lazaret dokázal v husovickém dvojboji a posledních zápasech roku 2016 vyválčit pouze jedno vítězství a to vítězství nad béčkem Husovic. Letos to bylo vše a další zápasy čekají třebíčské hráče na domácí palubovce ve dnech 14. a 15. 1. 2017, kdy jejich soupeři budou Zlín resp. Kroměříž.

TJ Třebíč - BCS Husovice B 80:67

» statistika a komentář

Body a sestava: Janík 27, Vrtal 16, Čermák 13, Sladký 6, Špaček 6, Cejpek 5, Janků 5, Černý R. 2, Ferdan.

Třebíč opět nebyla kompletní k dlouhodobě zraněným se přidal pracující Diviš a nemocní Vérosta s Danielem Černým, který aspoň přišel posedět na střídačku. Soupeř, který má pouze jedno vítězství přijel jen v 6 lidech a hrál naprosto uvolněně, na rozdíl od domácích, kteří hráli pod tíhou povinného vítězství. A taky podle toho první půlka zápasu vypadala. Třebíč se ne a ne odtrhnout na větší bodový rozdíl. Když už se zdálo, že to klapne, tak přilétl z rukou husovických dalekonosný projektil a opět to bylo o dva koše a pouze pětibodové poločasové vedení.

Co se nepovedlo v první polovině, tak přišlo v půlce druhé. Třebíč dobře trestala díry v zónové obraně Husovic a když to nešlo nájezdem, tak přišla trojka z rukou domácích střelců. Ve čtvrté čtvrtině hostující hráči fyzicky odpadli a domácí v klidu došli k povinnému vítězství.

TJ Třebíč - BCS Husovice A 58:75

Body a sestava: Černý D. 14, Sladký 14, Čermák 10, Cejpek 8, Špaček 6, Janík 4, Janků 2, Vrtal.

Neděle ráno a pro nemoc v posteli zůstali Ferdan a Radim Černý, který tím bratrovi pokazil sezení na střídačce. Áčko Husovic je zkušený mančaft, který si hned od začátku umí vybudovat náskok a ten už nepouští. A přesně tohle kluci z Husovic předvedli i v Třebíči. Kdy si za první půlku zápasu dokázali svoji pestrou hrou vytvořit 13 bodů náskoku.

Třetí čtvrtina byla pro Třebíč nejpovedenější, kdy domácí ve všem byli o krok před soupeřem, bohužel to stačilo jen na stáhnutí na 50:58. Na začátku čtvrtého kvartálu přišla trojka na -5, pak sice domácí zabránili, ale útoky zadrbali a Husky šňůrou 9 bodů rozhodli o svém vítězství. Husovice vyhráli zaslouženě už jen tím, že dokázali eliminovat třebíčskou sílu pod košem.