Dvě důležitá domácí vítězství

Konečně! Po velmi dlouhé době přišel víkend s plným bodovým ziskem. Ve velmi důležitých zápasech Třebíč zaslouženě zvítězila jak s Kroměříží, tak i s béčkem Zlína. Domácí borci předvedli bojovnost a každou čtvrtinu o víkendu dokázali urvat pro sebe. Další, neméně důležité utkání by nás mělo čekat 26. 3. na domácí palubovce s SKB Černovice, jestli se teda soupeř vyjádří k navrhovanému termínu dohrávky.

TJ Třebíč - Slavia Kroměříž 71:54

Body a sestava: Svoboda Jar. 13, Špaček 12, Černý R. 10, Diviš 9, Vérosta 8, Čermák 7, Šárka 4, Cejpek 2, Černý D. 2, Janík 2, Vrtal 2.

Domácí se k víkendovým zápasům sešli téměř v nejsilnější sestavě a bylo to hned od začátku znát. I když úvod utkání poznamenali nepřesnosti a lehká nervozita, tak se první čtvrtina umlátila v náš prospěch. Ve druhé čtvrtině pokračovala hra ve stylu každý chvilku tahá pilku a bodovou přelévanou pro sebe ukořistili opět domácí borci. Skóre o půlce tedy bylo +5 pro Třebíč.

Ve druhé půlce slušně zaplněná hala viděla opět velmi bojovný basketbal, kdy domácí o další 3 body navýšili skóre po třetí čtvrtině. Nervózní a emočně vypjatou čtvrtou čtvrtinu zvládla Třebíč díky tvrdé a nepropustné obraně. Až do 37. minuty se soupeř neustále udržoval na dostřel 8-10 bodů, ale pak Třebíč zlomila odpor soupeře, došla k zaslouženému vítězství a domácí hráči si mohli vychutnat po delší době "standing ovation".

TJ Třebíč - SKB Zlín B 77:55

Body a sestava: Janík 22, Svoboda Jar. 15, Špaček 9, Vrtal 6, Černý D. 5, Vérosta 5, Diviš 4, Šárka 4, Cejpek 3, Čermák 2, Černý R. 2, Janků.

Karma. Jako my na podzim při cestě do Zlína jsme se zasekli na dálnici, tak tentokrát se zasekl Zlín při cestě k nám, ale my jsme byli hodnější a dali jsme Zlínu 5 minut navíc na rozcvičení a za to jsme byli odměněni vítězstvím.

Tentokrát se nám vstup do utkání vydařil lépe a od prvních minut jsme si vybudovali náskok kolem 10 bodů, který jsme udržovali vesměs po celé utkání. Ale Zlín hodně kousal. Když už to na začátku 4. čtvrtiny vypadalo na bezproblémové dohrání zápasu, tak Zlín naposled hodně kousl a šňůru 9 bodů v řadě zastavil důrazný time out. Pak se vše vrátilo do starých kolejí a fyzicky vyčerpaného soupeře třebíčští vlčáci dorazili.

Kdyby to takhle vypadalo každý zápas, tak teď řešíme úplně jiné starosti než boj o záchranu. Kdyby jsou chyby...díky, byl to super víkend!