Jak viděla zápas Tesla Brno

TJ Třebíč - Tesla Brno 86:65 statistika

První zápletku borcům z Lesné přichystal Pikec, který doslova pár okamžiků před plánovaným odjezdem odvolal nejen svoji účast ale hlavně velkokapacitní vozidlo. Ovšem operativně sehnané náhradní dopravní prostředky také splnily svůj cíl a k loni ještě druholigovému soupeři z Třebíče dorazili hosté načas. Což se ovšem ukázalo jako nevýhoda, protože kotelník v Horácké aréně ještě řádně nezatopil pod kotlem, takže převlékaní ve vymrzlé šatně bylo pro otrlé povahy.

Hosté přijeli patřičně motivování, kromě prodloužení vítězné série, chtěli vítězstvím potěšit svého kouče „Josého“, který strávil v Třebíči několik úspěšných sezón. Ovšem v začátku utkání hostující Tesle ujel vlak a na konci 5. minuty 1. čtvrtiny svítilo na světelné tabuli skóre 18:7. Domácím v tento okamžik vycházelo prakticky vše, na co šáhli, od obrany, přes přechod do rychlého protiútoku až po zakončování střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti, nemluvě o stoprocentní úspěšnosti trestných hodů. Košostroj domácích se hostujícím borcům po celou první čtvrtinu nedařilo zastavit a i přes postupné zlepšení v útočné fázi narostl rozdíl ve skóre po 1. čtvrtině na 16 bodů ve prospěch domácích.

Druhou čtvrtinu drželi prapor hostí DaG s Rachecem, kteří v této čtvrtině zaznamenali 14 ze 16 bodů hostů, ovšem i přes lichotivé skóre na začátku 18. minuty – 41:33 – si domácí hlavně zásluhou podkošového dlouhána Cejpka, který v této čtvrtině zaznamenal 12 bodů, udrželi náskok z první čtvrtiny.

3. čtvrtina ovšem znamenala konec nadějí na zvrat, kdy pouhopouhých 10 bodů hostujícího celku znamenalo navýšení vedení domácích na 25 bodů. Do poslední čtvrtiny vlétli hosté jako uragán, dvě trojky Maťi a probuzení hostujícího kapitána Pivíka znamenalo šňůru mezi 32. – 36. minutou 0:14. Bohužel rozlet hostí byl zastaven technickou chybou udělenou za diskuze ohledně porušení pravidla „přes půl“ ze strany domácích. Smutným okamžikem byl fakt, kdy rozhodčí omyl připustili, ovšem již nebylo způsobu jak technickou chybu spolu s udělenými trestnými hody ve prospěch domácích vzít zpět. Možná jako kompenzaci „odpustili“ rozhodčí povinné střídání hostujícímu kapitánu Pivíkovi, který po svém oficiálním vyfaulování ve 37. minutě stihl zatížit konto hostí 4 body a dohrál utkání až do závěrečného hvizdu.

Domácí byli lepším celkem, ovšem výsledná prohra o více než dvacet bodů, byla pro hostující celek Tesly možná až příliš krutá.