Premiérové vystoupení má za sebou znovu obnovený třebíčský tým žen, který se na domácí palubovce střetl se zkušeným týmem KP Brno C.

TJ Třebíč - KP Brno C 41:81

» statistika a komentář

Body a sestava: Keliarová B. 20, Pisková 8, Dohnalová 4, Halačková 4, Dvořáková 2, Obůrková 2, Hanzalová 1, Hrubá, Valová.

Po dlouhé „covidové“ pauze, jsme opět mohli prožít zápasovou atmosféru, kterou doma odstartovaly třebíčské ženy. Dlouhá herní pauza byla znát, a tak začátek utkání byl z obou stran nervózní a plný nepřesností v koncovce.

Do poloviny zápasu bylo vše otevřené, třebíčské lvice prohrávaly o 20 bodů, sváděly tak vyrovnaný boj se zkušeným týmem, kdy jejich A-tým má dlouholeté zastoupení v ŽBL.

Nástup do druhé poloviny zápasu, domácím vůbec nevyšel, kdy se brňačky dostaly do velkého náskoku a vyhrály tak třetí čtvrtinu 2:23.

V závěru utkání se pokusily třebíčské ženy o zkorigování výsledku, což se i povedlo a vyhrály tak i poslední čtvrtinu.

Utkání sice skončilo prohrou o 40 bodů, ale na premiérový start v dospělé kategorii to není vůbec zlé, mladý domácí tým tak nabral cenné zkušenosti, které se bude snažit zúročit v dalších zápasech sezóny.

K příštím dvěma utkání ženy odcestují 9.10. a 10.10. do Brna, kde poměří síly s VSK UNI Brno Jun a Univerzita Brno.