Třebíčské béčko absolvovalo náročný víkend, který začal pátečním plesem a skončil nedělním utkáním proti Moravské Nové Vsi. Domácí borci zvládli vše na výbornou a nadále se vyhřívají na 1. místě tabulky OP II.

TJ Třebíč B - TJ Znojmo 86:61

Body a sestava: Svoboda J. 18, Svoboda R. 14, Janík 13, Pavlas 11, Kissler 8, Novák D. 8, Skála 6, Šárka 4, Lenikus 2, Mifka 2.

O valentýnském víkendu na domácím hřišti béčko hostilo střed hrající a v začátku sezóny ambiciózní tým ze Znojma a nepříjemného soupeře ze špice tabulky, Moravskou Novou Ves. Zápasům předcházel páteční ples, kde si domácí borci vyzkoušeli, jak má vypadat plné nasazení i v několikátém prodloužení. Do zápasu se hlásila téměř kompletní sestava, scházeli jen Balko, Tesař, Vecheta a dlouhodobě zraněný Hanáček.

V sobotním zápase proti Znojmu ani početná sestava nepomohla k větší koncentraci v začátku a ve třetí minutě to vypadlo spíše jako v písničce Znojmo, vidím tě dvojmo. Hosté trojkou na 4:9 donutili vzít domácí oddechový čas a postavit se na nohy.

Následná série 23:4 do konce čtvrtiny vlastně rozhodla zápas a umožnila zapojit do hry v rotaci všechny hráče. I při zapojení celé lavičky rozdíl ve skóre celý zápas narůstal a početná návštěva fanoušků viděla hladkou výhru v uvolněné atmosféře.

TJ Třebíč B - Sokol Moravská Nová Ves 81:69

Body a sestava: Svoboda J. 23, Janík 22, Svoboda R. 12, Novák D. 9, Pavlas 8, Kissler 4, Prodělal 3, Lenikus, Mifka, Šárka.

Nic ze soboty neplatilo v neděli, přijel nebezpečný a vysoký soupeř, který v sezóně prohrál zatím jen 3x a mohl se na domácí lídry dotáhnout v tabulce.

Svoje kvality ukazoval hned od začátku a bez problému si hrál s ne moc dobrou obranou domácích, v sedmé minutě vedl již 15:21 a nechtěl polevit. Na začátku druhé čtvrtiny vedl již 22:31, jenže domácí béčko držel ve hře svoji rychlostí Janík a doskoky Jarda Svoboda, který k nim přidal i 2 přesné trojky v řadě. Ty potvrdil i druhý Svoboda – Radek a jako správný kapitán poslal svůj tým na chvíli do vedení. Do poločasu se opět ještě přelilo skóre a hosté vedli o dva body – 46:48.

Tolik bodů za poločas domácí nějaký ten rok nedostali, takže bylo jasné, kde se musí přidat. A povedlo se, neustálým tlakem v obraně se hostům střelba vytratila, až úplně zkolabovala. V závěrečné čtvrtině hosté dali pouhých 7 bodů a domácí potvrdili suverenitu. Třebíčské béčko tedy i nadále drží čtyřletou domácí neporazitelnost a první příčku v tabulce.

Doma se představí již za 14 dní, kdy v sobotu hostí poslední tým tabulky Slavičín.