Tak se dá popsat víkend, které strávilo třebíčské béčko na palubovkách Kroměříže a Vyškova. Třebíčskou rezervu čekají za 14 dní Sokolíci z Bystřice nad Pernštejnem a Podolí. Začíná se tradičně v sobotu od 17:00 a v neděli od 10:00.

Slavia Kroměříž B - TJ Třebíč B 75:70

Body a sestava: Janík 21, Tesař 16, Kissler 8, Prodělal 7, Svoboda R. 7, Novák 6, Lenikus 3, Skála 2.

Na sobotní zápas do Kroměříže vyrazilo pouze 8 hráčů, a proto byla strategie soupeře, který byl v plném počtu, zcela jasná. Častá střídání, přesná střelba a dobrá obrana způsobila, že na konci první čtvrtiny Třebíč prohrávala 22:10. Ve druhé čtvrtině se tempo hry zpomalilo, čehož dokázalo béčko zkušeně využít a dokázalo stáhnout kroměřížské vedení na pouhých 5 bodů (38:33).

Do druhé půlky zápasu třebíčští nastoupili s myšlenkou, že obrat a případná výhra není nemožná, avšak soupeř dal jasně najevo, že on se bez boje nevzdává a střelba z trojkového oblouku opět třebíčskou myšlenku na výhru vzdálila. Poslední čtvrtina se nesla v bojovém duchu a byla to tahanice o každý bod, a i když čtvrtinu béčko o pět bodů vyhrálo, konečný výsledek byl pozitivní pro Kroměříž.

Za zmínku pak stojí velmi vydařený večer, kdy se třebíčští basketbalisté setkali s kamarády z BKVM a o zábavu bylo tedy až do ranních hodin postaráno. Vzpomínkovým místem bude snad navždy kroměřížská kašna a podivná diskotéka.

BK Vyškov B - TJ Třebíč B 55:94

Body a sestava: Janík 24. Tesař 20, Lenikus 16, Svoboda R. 15, Novák 6, Kissler 5, Prodělal 3, Skála 3, Obršlík 2.

Nedělní zápas ve Vyškově začínal netradičně o půl jedné. Béčko si chtělo spravit hořkou chuť porážky z minulého dne, a to se více než podařilo. Jediné co soupeř udělal lépe, byl úvodní rozskok a poslední minuta zápasu.

Velkému vítězství může béčko vděčit mladému Lenikusovi, který prolomil svoji střeleckou smůlu z trojkového oblouku a vyškovskému týmu vpálil dvě trojky, při té třetí byl faulován. Body do vítězství přidali již tradičně Novák, Obršlík, Skála, Kissler a Prodělal. Janík, Svoboda a Tesař byli opět těmi, kteří vedli tabulky střelců.