Další dvě povinná domácí vítězství si připsalo béčko. V sobotu si poradilo s nepříjemným Hlukem a v neděli bez problémů rozdrtilo Slavičín. Za 14 dní se béčko v dohrávce 15. kola chystá na palubovku Kyjova.

TJ Třebíč B - TJ Spartak Hluk 59:42

Body a sestava: Janík 16, Hanáček 15, Tesař 9, Beneš 7, Kissler 4, Prodělal 4, Lenikus 2, Mifka 2, Novák, Obršlík, Skála.

K sobotnímu měření sil dorazil soupeř, který dokázal v sezóně vyhrát již 10 zápasů a domácí mu chtěli vrátit protancovanou porážku z jeho palubovky. Bez opor Svobody R., Svobody J. a návštěvníka NBA Balka se nastupovalo se sezónním útočným skóre 999 a čekáním na jubilanta. Tím se stal z šestky Tesař, který ani netušil co ho to bude stát.

Od začátku se podařilo plnit pokyny a vycházet z pevné obrany, která spolehlivě kryla největší opory hostů. I přes unavenou hru skóre narůstalo v celém zápase konstantně pro domácí. Šanci tak opět dostali i mladí hráči, včetně debutanta Viléma Obršlíka. I přes velké nepřesnosti pod košem a poslední dvě minuty jsme dokráčeli k výhře o 17 bodů.

TJ Třebíč B - SK Slavičín 90:53

Body a sestava: Hanáček 20, Tesař 18, Beneš 12, Skála 9, Novák 8, Janík 6, Mifka 5, Kissler 4, Lenikus 4, Obršlík 2, Prodělal 2.

V neděli nás čekal soupeř ze spodních pozic tabulky. Ze Slavičína bohužel dorazilo pouze 5 hrajících hráčů, a tak to byl spíše souboj o udržení koncentrace. Byl to právě Slavičín, který trojkou otevřel zápas a po dvou minutách vedl 5:2. Ale to bylo vše, Tesař, který se stává specialistou na první body jich dal 8 v řadě a nebylo v zápase dále co řešit.

Bodově se prosadilo všech 11 hráčů, včetně mladíčka Obršlíka. Skvěle zahrál mladý Novák, který v úniku předvedl i dominantní smeč. Tak dominantní, že domácí přestali hrát a zapomněli na samotného hráče hostů pod košem. Třešničkou na závěr byl s klaksonem proměněný koš Skály.

Béčko tak s áčkem dále drží domácí neporazitelnost a za 14 dní se představí v dohrávce v Kyjově.