Béčko dokázalo vyhrát v nedělním zápase na palubovce Moravské Nové Vsi a v roce 2019 drží neporazitelnost. Za 14 dní se B-tým opět představí domácím fanouškům v zápasech proti Hluku a Slavičínu.

Sokol Moravská Nová Ves - TJ Třebíč B 56:83

Body a sestava: Balko 31, Janík 17, Beneš 10, Kissler 8, Svoboda R. 8, Skála 4, Prodělal 3, Lenikus 2.

Třetí zápas roku 2019 absolvovalo béčko na palubovce soupeře z nižších pater tabulky, Moravské Nové Vsi. Jako už tradičně se v den zápasu omluvili dva hráči, takže nakonec do akce bylo připraveno jen 8 statečných.

Oproti papírovým předpokladům začali domácí takřka bezchybnou střelbou a ujali se vedení. Naproti tomu hráči Třebíče se v útoku trápili a za prvních 5 minut se střelecky prosadil pouze Michal Balko. První čtvrtinu jsme se i přesto udrželi na dostřel o jediný koš (22:20). Také druhá čtvrtina byla přetahovanou o každý bod a do druhé půlky jsme šli ve vedení 34:35.

Zlom nastal ve třetí desetiminutovce, kdy jsme zagresivnili obranu a sérií rychlých protiútoků poprvé odskočili do výraznějšího vedení. Tečku za povedenou třetí čtvrtinou udělal trojkou s klaksonem nejlepší střelec zápasu M. Balko (31 bodů). S nadějným vedením 44:63 jsme vstupovali do posledního dějství a i díky bodovému příspěvku mladíků Skály s Lenikusem jsme dokázali konečný rozdíl navýšit až na 27 bodů. Jako už poslední zápasy tradičně se bodově prosadili všichni hráči a povinné vítězství, které se ale nerodilo lehce, jsme vybojovali především dobrou obranou ve druhé polovině zápasu.

Za 14 dní bude béčko hájit domácí neporazitelnost proti týmům z Hluku a Slavičína.